Tag: kënduar

Vargjet e këngës ‘Baresha’ nga Nexhmije Pagarusha, bëhen pikturë unike

09/02/2020

Kënga “Baresha” e ikonës së muzikës shqipe, Nexhmije Pagarushës, është dëgjuar, kënduar, e ripërpunuar nga shumë artist. Por piktori shqiptar, Samedin Asllani, ka zgjedhur një ... Read More

Fjolla: I kam kënduar dashurisë së vërtetë, sepse vetëm ajo është e pavdekshme

27/04/2019

Fjolla: I kam kënduar dashurisë së vërtetë, sepse vetëm ajo është e pavdekshme Fjolla Morina ka shkruar disa fjalë emocionuese pas publikimit të këngës së ... Read More

Ramush Haradinaj ia thotë këngës ‘Xhamadani vija vija’ në emision

22/04/2019

Kryeministri i vendit e ka kënduar këngën 'Xhamadani vija vija' gjatë një paraqitje të fundit televizive në një emision. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka ... Read More

Këngëtarë e aktorë të njohur bashkojnë forcat për këngën “Earth”

19/04/2019

Lil Dicky ka publikuar këngën e re, në të cilën ka përfshirë pjesë të kënduar nga emra të njohur. Himni i tokës gjithashtu përmban pjesë ... Read More

Tifozët e Chelsea me thirrje raciste dhe islamofobe: Salah është bombardues

12/04/2019

Një grup i tifozëve të Chelsea janë filmuar duke kënduar këngë raciste dhe islamofobe ndaj sulmuesit të Liverpoolit, Mohamed Salah. Para ndeshjes së vlefshme për ... Read More

Në fund të kënaxheqit, Gresa shpërthen në vaj

28/03/2019

Krejt në fund të kënaxheqit të saj, Gresa Behluli ka kënduar një këngë bashkë me nënën e saj, Shkurte FejzaGresa dhe këngëtarja e famshme Shkurta ... Read More

“Pavarësia”, këngë patriotike nga Hekuran Krasniqi

20/02/2019

Hekuran Krasniqi e ka publikuar këngën e re me titull “Pavarësia”, të cilën ek a kënduar në xhirimet e AFM Production. Është fjala për një ... Read More

Publikohet videoklipi i Ramë Lahajt, tenori i këndon ushtrisë së Kosovës në 11 vjetorin e pavarësisë

17/02/2019

Tenori shqiptar nga Kosova, Ramë Lahaj, në 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës i ka kënduar ushtrisë së vendit. Ai ka publikuar një video në ... Read More

Ramë Lahaj i këndon ushtrisë së Kosovës në 11 vjetorin e pavarësisë

16/02/2019

Tenori shqiptar nga Kosova, Ramë Lahaj, në 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës i ka kënduar ushtrisë së vendit. Ai ka publikuar një video në ... Read More

Nicki Minaj sulmon Drake dhe Cardi B në videoklipin e ri?

02/02/2019

Mbretëresha e repit i ka kënduar mbretërisë së errët të saj në botën e hip hopit. Klipi i xhiruar nga Mike Ho e shfaq ekstravagante ... Read More