Tag: kenë

Si ndikon zemërimi dhe trishtimi në shëndetin tonë

14/06/2019

Ne e dimë që ndjenjat mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në mirëqenien tonë fizike dhe mendore.Por, a mund ta masim këtë peshë, dhe ... Read More

5 ushqimet që duhet të konsumohen në mëngjes për t’i dhënë trurit energji

03/06/2019

Duke qenë se mëngjesi aktivizon metabolizmin, njerëzit që hanë mëngjes priren të kenë një peshë të shëndetshme trupore.Por a e dini se mëngjesi gjithashtu aktivizon ... Read More

Çaj të gjelbërt në vend të kafes në mëngjes

29/05/2019

Shumë ndryshime në stilin e jetës mund të kenë një ndikim të madh në shëndetin e juaj. Ngjitja e shkallëve në vend të ashensori, pjekja ... Read More

LG ia shton sistemin Alexa televizioneve ThinQ (Foto)

25/05/2019

Televizionet ThinQ që lansohet gjatë këtij vitit, do ta kenë edhe sistemin Amazon Alexa. Opsioni do të jetë në disponim për blerësit në Amerikën e ... Read More

Impotenca: Shkaktarët, simptomat dhe ilaçet natyrale që e trajtojnë

17/05/2019

Meshkujt të cilët vuajnë nga disfunksioni erektil, apo ndryshe impotenca, kanë vështirësi të kenë ereksion. Shumica e meshkujve do të përballen me këtë fenomen gjatë ... Read More

Policia apel vozitësve: Kujdes për shkak të reshjeve të shiut

14/05/2019

Policia e Kosovës ka bërë apel tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes për shkak të reshjeve të vazhdueshme të shiut. Në ... Read More

Hani më shumë qepë – i parandalojnë sulmet e zemrës dhe e ulin shtypjen e gjakut

06/05/2019

Qepët besohet ta kenë origjinën në Azinë qendrore, në Iranin dhe Pakistanin modern, dhe kanë qenë prej perimeve që është kultivuar shumë herët. Ato janë ... Read More

Personat që jetojnë vetëm rrezikohen nga çrregullimet mendore

06/05/2019

Të rriturit të cilët jetojnë vetëm kanë më shumë gjasë që ta kenë të njëjtin çrregullim mendor, duke përfshirë ankthin dhe depresionin. Ky është përfundimi ... Read More

IKShP u bënë thirrje qytetarëve të kenë kujdes ndaj pickimit të rriqrave

06/05/2019

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u bënë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes ndaj pickimit të rriqrave, meqë tashmë janë shfaqur raste të pickimit nga ... Read More

Linja e re e autobusit Prishtinë-Aeroport, mërgimtarët të kënaqur (Video)

01/05/2019

Nga Prishtina qytetarët do të kenë mundësi të udhëtojnë me autobusët e Trafikut urban për në aeroportin “Adem Jashari” për 3 euro. Kjo linjë do ... Read More

Gjashtë arsye pse çokollata zvicerane është kaq e famshme

25/04/2019

Por si arritën industritë e çokollatës në vendin alpin të kenë një sukses të tillë? “House of Switzerland” tregon gjashtë arsye,. Ndër të parët vende ... Read More

Inter dhe Juventus e duan sensacionin italian

14/04/2019

Inter dhe Juventus do të kenë shumë punë gjatë afatit kalimtar të verës. Inter dhe Juventus kanë disa shënjestra të përbashkëta për sezonin e ri, ... Read More