Tag: kënga

Vargjet e këngës ‘Baresha’ nga Nexhmije Pagarusha, bëhen pikturë unike

09/02/2020

Kënga “Baresha” e ikonës së muzikës shqipe, Nexhmije Pagarushës, është dëgjuar, kënduar, e ripërpunuar nga shumë artist. Por piktori shqiptar, Samedin Asllani, ka zgjedhur një ... Read More

Anna Oxa do të performojë në natën e parë gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike”

04/12/2019

11:48 | 12/04/2019 Foto: Instagram Anna Oxa sonte do të marrë pjesë në festivalin "Kënga Magjike". Sonte (e mërkurë) do të mbahet nata e parë ... Read More

Korab Shaqiri tregon përse vendosi të marrë pjesë në “Kënga Magjike”

25/10/2019

19:16 | 10/25/2019 Korab Shaqiri tregon se çfarë e shtyu të marrë pjesë në festivalin "Kënga Magjike". Korab Shaqiri ishte i ftuar sonte (e premte) ... Read More

Fansat le të bëhen gati për hitin e ri nga Lluni

05/07/2019

13:53 | 5 Korrik 2019 13:53 | 5 Korrik 2019 Lluni ka njoftuar se së shpejti publikohet kënga e re. Lluni ka dhënë një lajm ... Read More

Ryva Kajtazi publikon projektin e ri

19/05/2019

20:47 | 19 Maj 2019 20:47 | 19 Maj 2019 ‘Santorini’ titullohet kënga e re nga Ryva. Sot këngëtarja e njohur Ryva Kajtazi ka lansuar ... Read More

Enca publikon disa sekuenca të këngës së re

09/05/2019

18:08 | 9 Maj 2019 18:08 | 9 Maj 2019 Enca Haxhia ka zbuluar pak nga kënga e saj e re. Enca Haxhia ka ndarë ... Read More

Gena paralajmëron projektin e ri

06/05/2019

23:23 | 6 Maj 2019 23:23 | 6 Maj 2019 Së shpejti pritet të lansohet kënga e re, njofton Gena përmes Instagramit. Gena Lito, është ... Read More

Young Zerka zbulon detaje nga projekti i ri

27/04/2019

Young Zerka ka treguar disa detaje nga kënga e tij e re. Young Zerka ishte i ftuar së fundi në një intervistë për “Mirage”, ku ... Read More

Travis Scott, The Weeknd dhe Sza në përfundim të klipit ‘Power is Power’

24/04/2019

‘Power Is Power’ është kënga në kuadër të serialit shumë të popullarizuar amerikan ‘Game Of Thrones’ The Weeknd, Travis Scott, Sza janë duke punuar për ... Read More

Seveni e quajti ‘bërllok’, ja çfarë bën Noizy

22/04/2019

Seven Saraçi përmes disa postimeve njoftoi fansat se kënga “Si me kon zezake” më nuk gjendet në kanalin YouTube, kjo ngase Noizy e ka fshirë. ... Read More

Kënga e re e Dhuratës, e para në këto shtete

21/04/2019

Kënga "Zemër" nga Dhurata Dora dhe Soolking po shënon suksese të njëpasnjëshme. Dhurata Dora dhe Soolking dy ditë më parë publikuan projektin e tyre me ... Read More

Skivi tregon nëse i ka bërë ‘diss’ ndokujt në këngën e re “Panika”

20/04/2019

"Panika", titullohet kënga e fundit e Skivit. Reperi i njohur shqiptar, Skivi para pak ditëve solli projektin e ri muzikor të titulluar “Panika”, shkruan lajmi.net. ... Read More