Tag: këngës

U infektua në koncert, artisti i njohur ndërron jetë nga koronavirusi

31/03/2020

Tekstshkruesi dhe këngëtari i këngës “I Love Rock ‘N’ Roll”, Alan Merrill, ka ndrruar jetë për shkak të koronavirusit, që tashmë ka pushtuar botën. Mendohet ... Read More

Tersi i Arilena Arës/ Pas debatit mbi Elvana Gjatën, anulohet ‘Eurosong 2020’

18/03/2020

Të gjithë kujtojmë debatin e madh pse Elvana Gjata nuk fitoi Festvalin e Këngës që do e bënte përfaqësuese të shqipërisë në Eurosong. Madje, prezantuesja ... Read More

Elton Deda bën deklaratën e fortë për Festivalin e RTSH-së / Ja çfarë thotë ai

09/01/2020

Festivali i Këngës në RTSH vazhdon të jetë shumë i komentuar, edhe pse kanë kaluar tashmë javë. I ftuar nëemisionin “Wake up´´ në Top Channel, ... Read More

E ironizoi pas festivalit, Alketa i kthehet Xhemit: Pseudonimi Xhemile të shkon shumë

07/01/2020

Pas Festivalit të Këngës, moderatorët e “Portokallisë´´, Salsano Rrapi dhe Xhemi Shehu e thumbuan moderatoren Alketa Vejsiu me anë të një video-je ku kanë imituar ... Read More

Pëlqehet kënga e Dafinës dhe Taynës, arrin këtë shifër klikimesh

20/08/2019

16:59 | 08/20/2019 Dafina Zeqiri dhe Tayna po shijojnë suksesin e këngës së re. Dafina Zeqiri dhe Tayna ka pak ditë që kanë publikuar duetin ... Read More

Nis finalja e madhe e “Eurovision 2019”, këtu mund ta shikoni ‘live’

18/05/2019

21:02 | 18 Maj 2019 21:02 | 18 Maj 2019 Sapo ka filluar finalja e festivalit të këngës evropiane “Eurovision”. Festivali “Eurovision” këtë vit po ... Read More

Luana Vjollca konfirmon duetin me këngëtarin e njohur shqiptar

03/05/2019

20:56 | 3 Maj 2019 20:56 | 3 Maj 2019 Luana Vjollca ka zbuluar detajet e këngës së re. Luana Vjollca përmes rrjeteve sociale ka ... Read More

Nikka së shpejti sjell projektin e ri

30/04/2019

Menjëherë pas publikimit të këngës "Rrena", Nikka ka nisur punën për këngën e re. Nikka përmes një postimi në Instagram ka paralajmëruar projektin e saj ... Read More

Pas “Kce”, Tayna po përgatit projektin e ri

30/04/2019

Derisa po shijon suksesin e këngës së fundit, Tayna nuk ka ndalur punën për këngën e re. Tayna ka publikuar së fundi një foto, në ... Read More

Fjalët prekëse të Fjolla Morinës para publikimit të këngës së re

25/04/2019

Fjolla Morina ka emocionuar me fjalët që shkroi para publikimit të këngës së re. Fjolla Morina ka publikuar një fotografi, të cilën e ka shkëputur ... Read More

Mësohet data e publikimit të projektit të ri nga 2Ton

25/04/2019

2Ton ka zbuluar datën e publikimit të këngës së re. 2Ton përmes rrjetit social Instagram, ka njoftuar fansat e tij rreth datës së publikimit të ... Read More

Jonida Maliqi: Po jetoj ëndrrën e “Eurovisionit”

21/04/2019

Jonida Maliqi shprehet shumë e lumtur për pritshmërinë që po ju bëhet këngës së saj. Jonida Maliqi në kuadër të koncerteve që mbahen para festivalit ... Read More