Tag: keni

Këto pjesë të trupit tuaj kurrë nuk pushojnë së rrituri, nuk janë as eshtrat as thonjtë

21/01/2019

Me kalimin e viteve, disa pjesë të trupit vazhdojnë të rriten Nëse keni menduar që me rritjen keni përfunduar pasi keni dalë nga puberteti e ... Read More

Horoskopi javor: Yjet na kanë përgatitur ndryshime, mirëpo a do t’i shfrytëzojmë në mënyrën më të mirë varet nga ne

21/01/2019

A do të keni probleme në punë, si do t’i keni punët me dashurinë, a presin argëtim të këndshëm mbrëmjeve apo jo Horoskopi javor gjithmonë ... Read More

Nëse i keni këto katër linja në nyjën e duarve, ato ju zbulojnë diçka vërtet të rëndësishme për fatin dhe të ardhmen tuaj

20/01/2019

Mbase nuk e keni ditur, mirëpo nyja zbulon mjaft gjëra për ju të cilat nuk i keni ditur. Shikoni përse bëhet fjalë Sekreti i së ... Read More

Samsung përdor #10yearschallenge për të reklamuar telefonin e tyre të palosshëm

19/01/2019

Nëse jeni përdorues i rregullt i mediave sociale, ndoshta keni hasur në miq dhe familjar duke postuar një pamje të vetes prej dhjetë vjetësh më ... Read More

10 gjërat që çdo njeri duhet t’i provojë para se t’i mbush 35 vjet

17/01/2019

Shanset janë të mëdha se ende nuk i keni realizuar shumicën e dëshirave që i keni pasur në jetë. Në fakt, shanset janë të mëdha ... Read More

Shkenca tregon çfarë i ndodh trupit të njeriut kur ecim zbathur në tokë

17/01/2019

Keni provuar ndonjëherë të ecni vazhdimisht vetëm zbathur në sipërfaqe tokësore? Nëse po, nuk jeni të vetmit. Sipas studimeve të shkencëtarëve, shprehia e tillë mund ... Read More

Edhe pse nuk dukeni, këto shenja e dëshmojnë se jeni shumë inteligjent

14/01/2019

Keni qëndruar ulur ndonjëherë duke menduar se përse botës i mungojnë më shumë njerëz të mençur? Pavarësisht ku jeni, gjithmonë do të jetë një person ... Read More

Samsung shfaq modelet Galaxy M, lansimi më 28 janar (FOTO)

14/01/2019

Në rast se keni pasur ndonjë dyshim rreth serisë së ardhshme Samsung Galaxy M, kompania është duke u siguruar që të mos keni. Ka një ... Read More

Kjo hartë tregon saktësisht përse ju dhemb barku – dhe sa është e rrezikshme situata (Foto)

12/01/2019

Çdokujt me siguri pak ju ka ndodhur të keni problem me dhembjet e barkut, ndërsa kjo mund të jetë pasojë e problemeve të ndryshme si ... Read More

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

11/01/2019

Fryrja e stomakut zakonisht ndodh pasi të keni ngrënë ushqim të cilin sistemi tretës ka problem ta tretë. Pra, disa ushqime janë më problematike për ... Read More

16 thëniet nga poeti persian Rumi që do t’ju inspirojnë deri në thelb

11/01/2019

Me siguri se deri tani keni dëgjuar për poetin e njohur persian Rumin. Mençuria e tij asnjëherë nuk kishte kufizuar nga barrierat nacionale apo kulturore, ... Read More

Jeto duke dashur të jesh ai që je!

11/01/2019

Liria është e vetmja gjë që nuk mund ta keni, nëse nuk jeni të gatshëm ta ndani me të tjerët. Ralph Epperson Abdirahim IdriziPoliklinika “Galaxy”[email protected] ... Read More