Tag: keqe

Këto janë 9 punët më të vështira në botë

12/12/2019

Nëse mendoni se keni punën më të keqe në botë dhe me pagën më të ulët, ky artikull definitivisht do ua ndryshojë opinionin tuaj. Këtu ... Read More

Parashikimi i yjeve për sot

17/10/2019

21 Mars – 19 Prill Dashuria: Kjo është një ditë e keqe, por që do përmirësohet në vijim. Do të shtyheni të flisni me të ... Read More

Humbja nga Wolves, kjo është deklarata e Guardiolas

06/10/2019

18:29 | 10/06/2019 Pep Guardiola pranon se Manchester City kishte një “ditë të keqe” në humbjen e tyre 2-0 ndaj Wolves, çka i kontribuan Liverpoolit ... Read More

Horoskopi sot (1 tetor 2019)

01/10/2019

Dashi Nuk ka asgjë të keqe nëse i shprehni të gjitha emocionet sot. Tregohuni të sinqertë pasi kjo do t’ju ndihmojë në lehtësimin e situatës ... Read More

E bëjmë të gjithë! Ky është veprimi që vret më shumë se kanceri

07/09/2019

Më shumë se kanceri dhe sëmundjet kardiovaskulare, njerëzit rrezikojnë vdekjen prej mënyrës së keqe të ngrënies. Është kjo ajo që thotë një studim i “Global ... Read More

A keni shije të keqe në gojë? Mund të keni këto probleme shëndetësore

29/08/2019

Disa nga arsyet kryesore që ju keni shije të keqe në gojë janë:Infeksionet– Nëse keni shije të keqe në gojë, atëherë ju mund të jeni ... Read More

Prosecco pija më e keqe për shëndetin oral

22/08/2019

Ju mund të mendoni se vera e kuqe është pija më e keqe kur bëhet fjalë për dhëmbët tuaj.Por një gotë plot fluska mund të ... Read More

Çfarë ndodh nëse konsumojmë limon gjatë gjidhënies?

21/08/2019

Me siguri asgjë e keqe nuk ndodh! Ndërkohë të mirat që ju vijnë janë si më poshtë. Limoni në gjidhënie, të gjitha përfitimet që nëna ... Read More

Doktoresha kosovare tregon arsyet se përse gojës i vjen era e keqe

05/08/2019

Halitozi është termi mjekësor i erës së keqe të gojës dhe nga i cili janë të prekur rreth 50% e njerëzve.Kjo bën që shumë persona ... Read More

Fruti që do t’i ndjekë mushkonjat përgjithmonë

04/08/2019

Limoni përmban antiseptik, i cili përdoret me rastin e ftohjeve, tretjes së keqe, problemeve stomatologjike, çrregullimeve respiratore dhe ngritjes së lartë të gjakut, mirëpo do ... Read More

Këta janë shkaktarët e erës së keqe të gojës: Ndonjë me siguri do t’ju befasojë!

14/06/2019

Era e pakëndshme mund të jetë shumë e keqe. Për shkak të saj mund të vuani madje edhe jetën shoqërore dhe komunikimin në përgjithësi.Dora në ... Read More

Lëngu magjik që e pastron trupin më shpejt se gjithçka tjetër

21/05/2019

Mënyra e keqe e jetesës dhe konsumimi i ushqimeve të pashëndetshme shpijnë në akumulimin e panevojshëm të shumë helmeve në trup. Këto toksina padyshim se ... Read More