Tag: këqija

Dhjetë shprehi të këqija gjatë Ramazanit

08/05/2019

Gjatë muajit shpirtëror, faljes dhe agjërimit do të duhej të përmbaheshit nga shprehitë e këqija të cilat ndikojnë në shëndetin psikofizik 1. Mos hani tepër ... Read More

Keni pësuar sulm në zemër dhe dëshironi të bëheni më të kujdesshëm? Ndiqni këto dy këshilla

24/04/2019

Është lehtë të bini viktimë e shprehive të këqija të ushqimit kur keni një stil të ngarkuar të jetesës. Megjithatë, shmangia e mëngjesit dhe konsumimi ... Read More

Një në pesë vdekje në botë shkaktohet nga dietat e këqija

04/04/2019

Një në pesë vdekje në nivel global lidhet me dieta të këqija, thonë ekspertët, duke paralajmëruar se konsumimi i tepërt i sheqerit, kripës dhe mishit ... Read More

Këto gjëra ua dëmtojnë lidhjen më shumë se tradhtia

31/03/2019

Disa nga gjërat më të këqija që çojnë në një ndarje nuk përfshijnë gjithnjë tradhtinë, por janë të vogla e të rrezikshme.GënjeshtratFshehja e gjërave ose ... Read More

Përse na dhemb aq shumë kur pritemi me letër?

20/03/2019

Prerjet nga letra në të vërtetë janë më të këqija seç duken! Mos u brengosni, nuk janë të rrezikshme për jetën, mirëpo e vërteta është ... Read More

Protestojnë fansat e Realit, kërkojnë dorëheqjen e Perezit dhe rikthimin e Mourinhos

06/03/2019

Real Madridi duket se do të ketë një prej sezoneve më të këqija që prej ekzistencës së tyre. Skuadra spanjolle është eliminuar gjatë mbrëmjes së ... Read More

Cilat janë burimet më të shëndetshme yndyrore

02/03/2019

Nuk është e mjaftueshme vetëm të nxirrni yndyrat e këqija, por edhe t’i fusni në organizëm ato më të rëndësishmet Thartirat esenciale yndyrore zvogëlojnë rrezikun ... Read More

Para 20 vitesh vendimi i Van Gaal ka mundur ta dërgojë Xavin te Milani, mamaja e mbajti te Barcelona

07/02/2019

Nuk kishte qëllime të këqija kur Louis van Gaal e dërgoi një 19-vjeçar si Xavi Hernandezin, në Barcelonën B më shkurt të vitit 1999. Pep ... Read More

Vane është një video-lojë bajate, që ia vlen ta provoni (Video)

25/01/2019

Nganjëherë eksperiencat e këqija, do t’ju bëjnë t’i pëlqeni gjërat me të cilat merreni për çdo ditë dhe nuk i vlerësoni sa duhet. Përjashtim nuk ... Read More

Kombinimi me limon, mollë dhe xhenxhefil për largimin e toksinave nga trupi

24/01/2019

Stili i pashëndetshëm i jetesës dhe shprehitë e këqija të ushqimit shpijnë në akumulimin e tepërt të toksinave në trup, ndërkaq zorrët mbingarkohen me toksina ... Read More

Shprehitë që Elon Musk, Bill Gates dhe Mark Cuban i kanë larguar para se të bëheshin të suksesshëm

09/01/2019

Të gjithë ne kemi shprehi të këqija, por, sipas ekspertëve, disa prej tyre duhet larguar në mënyrë që të bëhemi më të suksesshëm. Nëse dëshironi ... Read More

Zbulohet një pjesë e biografisë së fshehur të Meghan Marklet

17/12/2018

Momentet e bukura dhe të këqija nga e kaluara vështirë se mund të fshihen sidomos kur bëheni pjesëtare e familjes mbretërore britanike. Kjo është arsyeja ... Read More