Tag: kërkesat

iPhone 11 shitet më shumë seç prodhohet

09/10/2019

Gjenerata e re e iPhonet po shitet aq mirë sa që Apple nuk po arrin t’i përmbushë kërkesat e tregut në të gjithë botën, sipas ... Read More

Studentët në Shqipëri iu rikthehen protestave

22/05/2019

Pas katër muajve studentët në Shqipëri u kanë këtyre protestave me kërkesat për plotësimin e kushteve të arritura me Paktin për Universitetin. Studentët kanë hedhur ... Read More

Specialistët e stomatologjisë protestojnë nesër para Ministrisë së Shëndetësisë

01/05/2019

Grupi i Specialistëve të Stomatologjisë do të mbajë protestë nesër para Ministrisë së Shëndetësisë, me kërkesat për punësimin e tyre në institucionet publike shëndetësore, përkatësisht ... Read More

Fati i PSP-së, grupet fshehin detajet nga bisedimet

16/04/2019

S A 2019-04-16T15:23:46+02:00 Opozita vazhdon t’i mbaj sekret kërkesat e saj ndaj propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Ndonëse VMRO-DPMNE-ja kishte paralajmëruar se pas dorëzimit të materialeve ... Read More

Tomë Gashi: Rezoluta për të formuar Tribunal Ndërkombëtar për krimet serbe, vetëm “fontanë dëshirash” (Video)

15/04/2019

Avokati  Tomë Gashi, ka thënë se kërkesat e Kuvendit të Kosovës për të ngritur një gjykatë që do të gjykonte krimet serbe të luftës janë ... Read More

Studentët e UT-së: Nuk u plotësuan kërkesat tona

13/04/2019

S A 2019-04-13T15:24:01+02:00 Studentët e UT-së të cilët protestuan në dhjetor të vitit të kaluar, thonë se kërkesat e tyre po hasin në vesh të ... Read More

Personat me handikap, pa kushte për të lëvizur lirshëm

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T17:13:19+02:00 Unë dua nesër të thirrem në ligj. Nuk dua mëshirë… Kjo është një ndër kërkesat e personave me handikap. Përveç pakënaqësive që i ... Read More

Ismaili: Me Ligjin për pagat janë plotësuar kërkesat e mjekëve

02/02/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se me  Projektligjin për pagat kërkesat e mjekëve janë plotësuar. Këtë deklaratë Ismaili e bëri në një prononcim ... Read More

Chelsea “qëllimisht” e dështoi transferimin e Batshuayit te Tottenhami

01/02/2019

Tottenham Hotspur ka refuzuar të përmbushë kërkesat e Chelseat për shifrat e kredisë për Michy Batshuayin. Ky i fundit gjatë afatit kalimtar që përfundoi ditën ... Read More

Ahmeti: Kërkesat e punëtorëve të komunës së Prishtinës, janë drejtuar Kuvendit dhe Qeverisë

31/01/2019

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se kërkesat për rritje të pagave nga punëtorët e kryeqytetit, janë të drejtuara për Kuvendin dhe Qeverinë. Në ... Read More

​Haradinaj: Nuk besoj se SHBA-të janë kundër kërkesave ndaj taksës

29/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ata që kanë problem me kërkesat e Qeverisë për taksën janë kundër Kushtetutës së vendit. Sipas kryeministrit, ... Read More

Serbia më në fund i kthen përgjigje Prokurorisë së Kosovës në kërkesat e drejtuara për vrasjen e Ivanoviqit

18/01/2019

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se ka marrë përgjigje në kërkesat e saj, të cilat ua ka drejtuar organeve kompetente të Serbisë ... Read More