Tag: kërkesë

Italia vendos se “me cilën orë do të vazhdojë”

20/11/2019

Por qeveria italiane ka depozituar në qershor në Bruksel një kërkesë zyrtare për të mbajtur të paprekur situatën aktuale, pa ndryshime. Sipas Corriere Della Sera, ... Read More

Urdhër arrest për dy zëvendëspresidentët e ‘’Samsung Electronics’’

26/05/2019

Një gjykatë koreano-jugore miratoi sot lëshimin e mandat arresteve me kërkesë të prokurorisë ndaj dy zëvendëspresidentëve të ‘’Samsung Electronics’’ të dyshuar për mashtrim kontabël, por ... Read More

Fletarreste për “bosët e veriut” Veselinoviqin, Radojiçiqin e Mihajlloviqin

24/05/2019

Me kërkesë të Gjykatës kompetente, në Ministrinë e Drejtësisë është dorëzuar urdhëresa për lëshimin e fletarrestit ndërkombëtar për tre persona, ndërsa këto fletarreste kanë arritur ... Read More

Kërkesë për paraburgim ndaj katër personave për veprën penale grabitje

16/05/2019

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë për caktimin e paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, kundër katër të pandehurve, G.V., S.P., J.P.,B.N., me dyshimin ... Read More

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin që iu zunë 67 kilogramë narkotikë

08/05/2019

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë për caktimin e paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, kundër të pandehurit H. Sh. nga Komuna e Rahovecit, ... Read More

Shqipëri, gjatë prillit 2018 u mbyllën mesatarisht 33 biznese në ditë

03/05/2019

Mesatarisht gjatë muajit prill, 33 biznese kanë bërë kërkesë çdo ditë për të pezulluar aktivitetin e tyre. Sipas të dhënave që Drejtoria e Përgjithshme e ... Read More

Meta priti në takim krerët e partive të djathta

30/04/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta priti sot me kërkesë të tyre kryetarët e partive politike të grupimit të qendrës së djathtë, kryetarin e Partisë Republikane, ... Read More

Jehona Sopi në asnjë mënyrë nuk po i bindet kërkesës së Vesa Lumës

24/04/2019

Vesa Luma tash e një kohë ka një kërkesë për miken e saj Jehona Sopin. Jehona Sopi dhe Vesa Luma kanë 15 vite shoqëri, mirëpo ... Read More

Klopp ka një kërkesë për federatën angleze, para dueleve të Ligës së Kampionëve

20/04/2019

Klopp ka një kërkesë për federatën angleze, para dueleve të Ligës së Kampionëve Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka bërë një kërkesë interesante për federatën ... Read More

Mediat serbe: Berlini dhe Parisi po përgatisin planin e vazhdimit të dialogut pa heqjen e taksës

11/04/2019

Më 29 prill liderët e Ballkanit perëndimor pritet të mblidhen në Berlin, me kërkesë të kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron. E ... Read More

Mbyllet lokali në Pejë, dyshohet se ofronte shërbime seksuale

04/04/2019

Me kërkesë të Prokurorisë Themelore të Pejës, Departamentit për Krime të Rënda, sot inspektorët komunalë të Pejës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë mbyllur ... Read More

Kërkohet paraburgim ndaj personit që kanosi prokurorin në Ferizaj

03/04/2019

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm, sot ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj, kundër të pandehurit ... Read More