Tag: kërpudhat

Kërpudhat e forcojnë sistemin imunitar

08/11/2019

Një studim i bërë së fundmi sugjeron, që kërpudhat e përmirësojnë sistemin imunitar, shkruan Dailymail, transmeton Express.Shkencëtarët kanë zbuluar, që disa lloje të kërpudhave mund ... Read More

Largoni parazitët me dy përbërës

25/06/2019

Kur konsumoni shumë sheqer krijoni terren të përsosur për kërpudhat dhe bakteret. Mënyra më e mirë natyrale që të zhduken këta parazitë është me pastrimin ... Read More