Tag: kesh

Nuk ua ka thënë askush, por ky produkt gjatë depilimit po iu shkatërron

17/06/2019

Mund të kesh vite të tëra që depilohesh me mënyrën më të thjeshtë të mundshme, me brisk, dhe ndoshta mendon se tanimë e ke përvetësuar ... Read More

Ky është qyteti ku mund të merrni me qira një të dashur

06/06/2019

Je beqare dhe kërkon të kesh një të dashur sa për të bërë foto në qytetin e përjetshëm, në Romë? Tashmë mund të merrni me ... Read More

O’Connell ka deklaruar se nuk do ta përkrah KQZ-në

18/05/2019

Rritja e pagesave kesh për partitë politike nga 50 në 500 euro në projektligjin e ri për financimin e partive politike po konsiderohet si mundësi ... Read More

Ja si të fitoni harkun perfekt të vetullave

31/03/2019

Truqet e përdorimit të brushës janë gjeniale… Të kesh vetulla të mira, është një domosdoshmëri në ditët e sotme. Por, nuk është edhe lehtë të ... Read More

Këta janë partnerët më të këqinj që mund të kesh

31/03/2019

Njihuni me tre shenjat që janë partnerët meshkuj më të këqinj që ti mund te kesh në jetën tënde. Peshqit: Tërheqin lidhje toksike. Në një ... Read More

Formacioni me lojtarët më të shtrenjtë në histori: 1.159 miliard euro

29/03/2019

Ta kesh në dispozicion një skuadër më 11 futbollistët më të shtrenjtë në botë është ëndrra e çdo trajneri. Mirëpo, për ta bërë realitet këtë ... Read More

Aktori i njohur rrëfen për raportin me nipin

28/03/2019

“Nuk ka gëzim më të madh sesa të kesh nip apo mbesë”. Jo rrallë herë e dëgjojmë këtë frazë nga gjyshërit tanë, teksa flasin me ... Read More

Eliminimi i borxhit

15/03/2019

Të fitosh pasuri, të bëhesh i pasur, duhet t’i kesh nën kontroll paratë, t’i vlerësoni ato dhe t’i drejtoni atje ku ka nevojë dhe arsye. ... Read More

Të flesh mirë dhe qetë, 11 këshillat e ekspertit

12/02/2019

Të kesh një gjumë të mirë garanton një cilësi më të mirë të jetës dhe shmang problemet të rënda, të tilla si pagjumësia, obeziteti dhe ... Read More

Lodra për fëmijë, kreativiteti ndryshe i zdrukthëtarit Agron Krasniqi (Video)

08/01/2019

Të kesh prirje artisti, do të thotë të përdorësh çdo lloj materiali që posedon, për të krijuar imazhe  të veçanta e të bukura. Kështu ka ... Read More

Hoqi dorë nga froni i mbretërisë dhe u arratis me të dashurën e tij (Foto)

07/01/2019

Më mirë të kesh përkrah një modele se sa të jesh mbret. Këtë gjë e ka faktuar sulltani Muhamed V, i cili hoqi dorë nga ... Read More

Keni barkun e fryrë dhe pse nuk jeni mbipeshë? Këto janë arsyet

13/10/2018

Të kesh një stomak të sheshtë nuk ka gjithmonë lidhje me dietën apo aktivitetet që jeni duke ushtruar. Mësoni faktorët e tjerë që mund të ... Read More