Tag: këshilla

Disa ide fantastike për piknik

27/07/2019

Me një imagjinatë të vogël dhe disa këshilla, mund ta ktheni vaktin tuaj në natyrë në një festë të këndshme, të cilën familja juaj nuk ... Read More

Mamia Razije Musa ju tregon në cilin muaj duhet ta çoni beben në bregdet

24/07/2019

Mamia Razije Musa kësaj radhe ka dhënë disa këshilla për pushimet e para të bebes në bregdet.Mamia ka këshilluar prindërit që mundësisht pushimet e para ... Read More

Akne në trup? Kjo është zgjidhja

14/07/2019

Përsa i përket akneve në trup, këshilla më bujare që mund t’ju japim është të bëni një kontroll mjekësor te mjeku specialist.Kështu do mund të ... Read More

Mos e mbushni më telefonin nga kompjuteri. Ja arsyeja pse nuk duhet ta bëni

14/07/2019

Karikimi i telefonit me metodën tradicionale është këshilla më e mirë, sepse përdorimi i laptopit edhe si bateri telefoni mund të sjellë një kosto më ... Read More

Ilaçi kundër akneve në trup

14/07/2019

Sa i përket akneve në trup, këshilla më e mirë që mund t’ju japim është të bëni një kontroll mjekësor te mjeku specialist.Kështu do mund ... Read More

Si të jetoni më mirë? Jua rrëfen mjeku 115 vjeçar nga Japonia

02/07/2019

Mjeku 115-vjeçar japonez me emrin Shigeaki Hinohara na ofron këshilla se si të jetojmë dhe të kënaqemi plotësisht me çdo vit të jetës sonë. Mjeku ... Read More

Arsyet pse s’duhet t’i zhvishni fëmijët lakuriq as në verë

27/06/2019

Prindërit e rinj shpesh përballen me këshilla nga të tjerët për mënyrën se si të kujdesen për fëmijët e tyre. Kur jemi te stina e ... Read More

Mjeku këshillon të madh e të vogël: Mos flini më kurrë nga ana e djathtë! Mësoni arsyen

21/06/2019

Për ju që mendoni se nuk ka rëndësi ana nga e cila flemë, e keni gabim. Këshilla e doktorëve është kjo: Flini gjithmonë nga ana ... Read More

Gabimet që duhet të shmangni kur lani xhinset

12/06/2019

Në këtë udhëzues do të përpiqemi t’ju japim disa këshilla të dobishme për të mbajtur gjallë ngjyrën e xhinseve, duke i dhënë atyre pamjen e ... Read More

Disa këshilla se si të jetoni me më pak stres

05/06/2019

14 këshilla si të jetoni një jetë me më pak stres: 1. Një nga një Ju do të ndiheni më mirë dhe më pak të ... Read More

Çiljeta Xhilaga besimtare e devotshme, ja çfarë ju këshillon për Ramazan

06/05/2019

14:20 | 6 Maj 2019 14:20 | 6 Maj 2019 Çiljeta Xhilaga i ka ndarë disa këshilla me ndjekësit e saj. Këngëtarja Çiljeta Xhilaga konsiderohet ... Read More

Dybala zbulon dy më të mirët e Italisë

25/04/2019

Paulo Dybala ka dhënë disa këshilla për merkaton. Në intervistën e gjatë të dhënë për “Style”, argjentinasi ka folur edhe për diferencat mes futbollit argjentinas ... Read More