Tag: Këshilli

KMDLN-j: Tre policë të plagosur në veri, njëri në gjendje të rëndë

28/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut – KMDLNJ, nëpërmjet një komunikate për media ka dënuar dhunën e përdorur nga qytetarët serbë ... Read More

KMDLNj kërkon që të ndërtohet spitali për të burgosurit

27/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, pas arratisjes së një të burgosuri nga QKUK, ka ripërsëritur se duhet ndërtuar një ... Read More

KMDLNJ: Vdes edhe një i dënuar në burgun e Dubravës

23/05/2019

Këshilli për mbrojtjen e të drejtave e të lirive të njeriut (KMDLNj) përmes një njoftimi për media bënë të ditur se me datë 22.05.2019 në ... Read More

KMDLNj: Pavarësisht kallëzimit penal të dorëzuar në Hagë, drejtësia ndërkombëtare heshti ndaj masakrës së Dubravës

22/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj), përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në mesin e ... Read More

KMDLNJ: Mos e linçoni Flora Brovinën

20/05/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka reaguar kundër, siç e kanë quajtur ata, fushatës linçuese ndaj deputetes Flora ... Read More

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

15/05/2019

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën ... Read More

Shkarkohet një prokuror dhe suspendohet një prokurore nga KPK

10/05/2019

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 167-të me radhë, të udhëhequr nga Kryesuesi Bahri Hyseni, në të cilën janë shqyrtuar dhe marrë vendime ... Read More

Sot ditë zie në Shqipëri në nderim të ushtarakes Hasanaj

10/05/2019

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë ka shpallur ditën e sotme dite zie kombëtare në nderim të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, rënë në krye të detyrës ... Read More

Crnadak: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën

30/04/2019

Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës Igor Crnadak tha sot se beson që Këshilli i Ministrave të këtij vendi në përbërjen e tanishme nuk ... Read More

Ka filluar vendosja e kamerave të sigurisë në Podujevë

30/04/2019

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Komunës së Podujevës, në mbledhjen e sotme është informuar për gjendjen e sigurisë në komunë, sigurinë në shkolla ... Read More

KMDLNj: Vendosja e dy të burgosurve në të njëjtin automjet, rrezikon jetën e të dy palëve

19/04/2019

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut kanë reaguar ndaj transportimit me një automjet për në gjykatë, për dy të dënuarit me ... Read More

Dita Botërore e Monumenteve dhe Vendbanimeve historike

18/04/2019

Këshilli Ndërkombëtar i Monumenteve dhe Vendbanimeve Historike (International Council on Monuments and Sites-ICOMOS) në vitin 1982, ka krijuar ditën ndërkombëtare të monumenteve dhe vendbanimeve historike, ... Read More