Tag: Kështu

Opozita këtë javë me mocion votëbesimi, shpresat te disa deputetë të pozitës

20/05/2019

Këtë javë pritet takimi i liderëve të opozitës, kështu për një mocion votëbesimi për qeverisjen aktuale. Opozita janë në kërkim të votave të pozitës, ndërkohë ... Read More

11 vite diferencë: Kjo është mosha e pjekurisë së meshkujve dhe femrave

17/05/2019

Kanali britanik Nickelodeon vendosi të zhvillojë një studim mbi pjekurinë e meshkujve, kështu që ata organizuan një studim të madh për të përcaktuar sjelljen e ... Read More

Kjo është forcë, ky njeri i pëlcet 42 kanaçe të birrës me kokë

14/05/2019

Një burrë ka bërë diçka të pazakontë, duke hyrë kështu në Librin e rekordeve botërore ‘Guinness’, transmeton Indeksonline. Muhammad Rashid nga Pakistan ka goditur me ... Read More

“Te Belgjika nuk e përmend askush, te Kosova do të ishte një yll”

13/05/2019

21:55 | 13 Maj 2019 21:55 | 13 Maj 2019 “Adnan Januzaj do të ishte yll te Kosova”, kështu ka deklaruar sekretari i përgjithshëm Federatës ... Read More

Serbët ëndërrojnë se Franca do të tërheqë njohjen e Kosovës, mbështeten në fjalët e historianit francez që “ua bëri qejfin disa herë” (Foto)

13/05/2019

“Trembëdhjetë vende kanë ndryshuar vendimin për njohjen e pavarësisë së Kosovës, kështu që pse jo edhe Franca”. Kështu, së paku sipas asaj që shkruajnë mediat ... Read More

Haradinaj thotë se Rexhep Selimi ia ka huq gjithmonë politikisht

11/05/2019

“Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje Rexhep Selimi nuk ia ka qëlluar politikisht”. Kështu mendon kolegu i tij nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj. ... Read More

Facebook me një dizajn krejtësisht të ri, ja si do të duket

30/04/2019

Facebook është duke u ridizajnuar, kështu që të mund të përqëndrohet në grupe dhe karakteristika të tjera, ka njoftuar rrjeti social.Pamja e re e gjigantit ... Read More

Karrota parandalon kancerin

28/04/2019

Karrota është një nga perimet që ka mjaftueshëm vitaminë A. Kështu, preferohet që ju të konsumoni më shumë karrota, pasi ato munden të parandalojnë disa ... Read More

Nehat Thaçi: Kosova ka burgjet më të mira në rajon

28/04/2019

Burgjet në Kosovë po vlerësohen si më të mira në rajon. Kështu thotë Drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi. Ai shprehet i bindur ... Read More

Nga 2008 deri në 2018: Kështu do të ishte sikur vetëm mesfushorët do ta fitonin ‘Topin e Artë’

21/04/2019

Nga 2008 deri në 2018: Kështu do të ishte sikur vetëm mesfushorët do ta fitonin ‘Topin e Artë’ A e keni menduar ndonjëherë se si ... Read More

Kampi “Treska” në Strugë, në gjendje të mjerueshme

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T16:01:30+02:00 Dikur auto- kamp elitar ndërsa sot tmerr i vërtetë. Kështu duket kampi i pushimit “Treska” në Strugë. Infrastrukturë tërësisht e shkatërruar, shtëpiza druri ... Read More

Grabitja në Rinas, dy bashkëpunëtorët e Admir Muratajt (Foto)

19/04/2019

Mjeshtër i grabitjeve të bankave, kështu është cilësuar Klement Çala, 31-vjeçari që dyshohet të ketë bashkëpunuar me Admir Murataj edhe në grabitjen e 9 prillit ... Read More