Tag: Këta

Tetë artikuj ushqimorë të cilët përmbajnë më shumë proteina sesa vezët

03/11/2019

Një vezë e zier përmban gjashtë gramë proteina, ndërkaq këta artikuj janë burim edhe më i mirë i kësaj materie Ushqimet me proteinë janë thelbësore ... Read More

Testohen për qëndrueshmëri fizike, iPhone 11, 11 Pro dhe 11 Pro Max

25/09/2019

Kur e prezantua në fillim të shtatorit, për këta iPhone të ri, zyrtarët e Apple thanë se janë të fortë dhe të qëndrueshëm. Që të ... Read More

Dalin specifikat e plota të Galaxy Note 10 dhe Note 10+

23/07/2019

Këta telefona do të lansohen në pak më shumë se dy javë, më 7 gusht, në një ngjarje të veçantë në New York City. Samsung ... Read More

Filloni të hani hurma dhe brenda një jave do t’i vëreni këto efekte

13/06/2019

Këta fruta mesdhetar nuk janë shumë të përhapur dhe në përgjithësi njerëzit nuk janë të informuar mbi benefitet që ato kanë për shëndetin e njeriut.Studimet ... Read More

Tentativa e dështuar e Man Utd për të transferuar Van Dijk në vitin 2018

27/04/2019

Virgil van Dijk sot ka mundur të jetë lojtari i Manchester United, nëse këta të fundit do të ishin treguar më të shpejtë se Liverpool ... Read More

Trajneri që vitin e kaluar bëri historinë, merr drejtimin e Milanit

26/04/2019

Gennaro Gattusos do t’i duhet të lirojë pozitën e trajnerit te Milan nëse këta të fundit dështojnë të sigurojnë një vend që dërgon në Ligën ... Read More

Këta janë dy lojtarët e parë që do të largohen nga Real Madrid këtë verë

26/04/2019

Këta janë dy lojtarët e parë që do të largohen nga Real Madrid këtë verë Real Madrid ka filluar të mendojë për largimet e lojtarëve ... Read More

Lakra, e dobishme ndaj shumë problemeve shëndetësore

23/04/2019

Ajo është veçanërisht e pasur me vitaminë C, por edhe me vitamina A, B1, B2, PP dhe K. Të gjithë këta elementë e bëjnë ushqimin ... Read More

Kida zbulon projektet që ka përfunduar

16/04/2019

Kida duket se këta muaj ka punuar mjaft shumë për projekte të reja. Orhidea Latifi apo siç njihet për publikun Kida zbulon se ka përfunduar ... Read More

Arsyet pse keni vazhdimisht mpirje duarsh dhe gishtërinjsh

13/04/2019

Duart përmbajnë disa nga receptorët e prekjes më të ndjeshëm në të gjithë trupin. Të gjithë këta receptorë janë të lidhur me trurin nga një ... Read More

Bundesliga: Këta janë pesë sulmuesit më të mirë në vitin 2019, aty edhe Rashica

12/04/2019

Bundesliga: Këta janë pesë sulmuesit më të mirë në vitin 2019, aty edhe Rashica Sukseset për Milot Rashicën në vitin 2019 nuk kanë të ndalur. ... Read More

Fero përkujton 20 vjetorin e Betejës së Koshares: Lavdi e përjetshme për gjithë këta trima

09/04/2019

Fero përkujton 20 vjetorin e Betejës së Koshares: Lavdi e përjetshme për gjithë këta trima Sot shënohet 20 vjetori i Betejës së Koshares, në kuadër ... Read More