Tag: këtij

Qershori, premtimi i radhës nga Qeveria për liberalizimin e vizave

18/03/2019

Qershori i këtij viti është përmendur nga Qeveria e Kosovës si një mundësi reale për liberalizimin e vizave, por analistë të çështjeve të integrimeve evropiane ... Read More

Marcelo pritet të qëndrojë te Reali

18/03/2019

Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo, mund ta vazhdojë karrierën te Los Blancos edhe pas këtij sezoni. Braziliani është duke u kërkuar nga Juventusi dhe është ... Read More

KSHZ: Verifikim në Listën zgjedhore kanë kryer 53.972 qytetarë

16/03/2019

16 Mars 2019 / 11:16 Deri më 14 mars të këtij viti edhe zyrtarisht ka përfunduar verifikimi në listën zgjedhore (LZ) me rastin e zgjedhjeve ... Read More

Pas hedhjes së shortit, Jurgen Klopp: E njohim mirë Porton

15/03/2019

Tashmë dihen çiftet çerekfinale të këtij viti në ligën më elitareve evropiane për klubet. Liverpooli do të kërkojë një biletë për në gjysmëfinale në përballje ... Read More

Për një muaj, 12 milionë klikime në klipin “Kujtime” nga Capital T

14/03/2019

Capital T publikoi muaj më parë atë që të do të ishte kënga më e mirë e këtij fillim viti. “Kujtime” u pëlqye tej mase ... Read More

Real Madrid 10-0 Barcelona: Pse katalunasit nuk i shkarkojnë kurrë trajnerët e tyre?

14/03/2019

Të hënën, Real Madrid e caktoi Zinedine Zidane si trajnerin e tretë të këtij sezoni pasi Santiago Solari u shkarkua. Shkarkimet e trajnerëve janë bërë ... Read More

Ribery do të transferohet në Katar, i bashkohet Xavit te Al-Sadd

14/03/2019

Franck Riberi do t’i japë lamtumirën Bayern Munichut në fund të këtij edicioni. Sulmuesi francez është në vitin e tij të fundit të kontratës me ... Read More

Betim Gjoshi nga PDK-ja: Anëtarët e KQZ-së kanë vazhduar t’i marrin pagat dhe benifitet tjera por punën e kanë ndërprerë (Video)

13/03/2019

Betim Gjoshi, anëtar i KQZ-së nga PDK-ja, ka thënë se anëtarët e këtij institucioni është dashur të vazhdojnë punën deri në vendim të Gjykatës Kushtetuese. ... Read More

PDK: E papranueshme rezoluta e propozuar për KQZ-në, presidenti sa më parë t’i emëroj anëtarët e këtij institucioni

13/03/2019

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në emër të grupit parlamentar të këtij subjekti, ka thënë se PDK është pro emërimit sa të shpejtë të anëtarëve ... Read More

Sylë Hoxha: Me rastin e dëbimit të gylenistëve po merret Prokuroria Speciale

12/03/2019

Në fund të këtij muaji, bëhet një vit që kur institucionet e sigurisë në Kosovë, dëbuan për në Turqi gjashtë shtetas turq. Gjatë këtij veprimi, ... Read More

Në 10 lokacione në Kosovë do të hulumtohet për varreza masive

11/03/2019

Gjatë këtij viti, nga Serbia ende nuk ka pasur asnjë rast të identifikimit dhe riatdhesimit të mbetjeve mortore të personave të pagjetur të Kosovës, por ... Read More

Manchester United ka gati ofertën për Coutinhon

10/03/2019

Philippe Coutinho pritet të largohet nga Barcelona në fund të këtij edicioni. Mesfushori brazilian nuk po arrin të bind me lojën e tij me klubin ... Read More