Tag: këto

Elvana Gjata rikthehet në rrjetet sociale/ Publikon foto krah familjes dhe jep mesazhin e rëndësishëm

25/10/2020

Këngëtarja Elvana Gjata na ka munguar të gjithëve këto muaj, pasi përveç faktit që nuk ka qenë aktive në muzikë, ajo u shkëput edhe nga ... Read More

Lola e Anita suprizojnë me këto fjalë babin e tyre për ditëlindje

23/10/2020

Me këto fjalë Lola e Anita e urojnë babain e tyre Mustafën. Lola dhe Anita janë vajzat e gazetarit dhe prezantuesit të njohur kosovar. Ato ... Read More

Kush është shqiptari i suksesshëm që luan tek “Sulejmani i Madhërishëm”/ Intervista e Luran Ahmetit

26/09/2020

“Di të bëj punën time, nuk mund të bëj reklamë”. Me këto fjalë e ka nisur rrëfimin e tij në rubrikën “Opinion” në Neës 24 ... Read More

U përfol se ishte shtatzënë, Genta Ismajli poston foto nga palestra dhe shuan zërat

19/09/2020

Genta Ismajli këto ditë është përfolur për një shtatzëni të mundshme. Këngëtarja muajt e fundit ka zyrtarizuar lidhjen me biznesmenin turk, Huseyin Usta. Artistja sjell ... Read More

Regjistrohen 119 raste të reja me COVID-19 dhe 1 viktimë në Kosovë

28/08/2020

Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë njofton se këto 24 orët e fundit është shënuar 1 viktimë nga COVID-19 si dhe 119 raste të reja. ... Read More

10 gjërat që e bëjnë një grua jotërheqëse

27/08/2020

Mbështetur në pyetësorë të ndryshëm, këto janë gjërat që burrave iu duken jotërheqëse te gratë. Ja çfarë mendojnë: Për make Up-in: Duhet të jesh sa ... Read More

Del një video e momenteve të fundit të jetës së Baba Vangës, gruas që parashikoi gjithçka

26/08/2020

Një video interesante është publikuar së fundmi në mediat botërore. Janë këto momentet e fundit të gruas që parashikoi shumë gjera. Baba Vanga u konsiderua ... Read More

Jeni lodhur duke hekurosur? Ja spreji i bërë në shtëpi për të mbajtur rrobat pa rrudha

24/08/2020

Sidomos në këto kohë të nxehta, provoni këtë sprej të cilin mund ta përgatisni në shtëpi. I dobishëm për mbajtjen e rrobave pa rrudha, si ... Read More

Çdo zonjë moderne duhet ti dijë këto kode të mirësjelljes

06/08/2020

Në të kaluarën, ekzistonin rregulla të rrepta që njerëzit duhej të ndiqnin. Në shoqërinë moderne, këto linja janë mjegulluar, dhe rregullat e sjelljes kanë ndryshuar. ... Read More

Facebook sanksionon sponsorizimin politik për Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë: Ku qëndron Kosova?

05/08/2020

Kjo kompani këto rregulla i aplikon në shumë vende të botës, ndërsa sot njoftoi se edhe 30 të tjerë i janë shtuar kësaj liste, përfshirë ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë fenomenin e pashpjegueshëm që ndodh në sipërfaqen e diellit

05/08/2020

Studiuesit në Observatorin e Radios Metsähovi gjetën këto zona, të quajtura “ndriçime radio” në zona të shumta të diellit. Zakonisht, këto shkëlqime kanë tre shpjegime. ... Read More

Çfarë ndodh kur Covid-19 i bashkëngjitet edhe gripi sezonal

19/07/2020

Optimistët shpresonin se Covid-19 nuk do të mbijetojë në nxehtësinë e verës. Sidoqoftë, këto shpresa janë zbehur. Virusi u shfaq edhe më i fuqishëm në ... Read More