Tag: Kinës

“Varreza” e shtëpive të luksit

18/05/2020

“Qytetet fantazmë” të Kinës janë të shumtë, por njëri prej tyre në veçanti rrezikon të kthehet në një varrezë të shtëpive të luksit. Pronat, të ... Read More

A e parandalon maska e fytyrës përhapjen e koronavirusit?

31/01/2020

Me kapërcimin e kufijve të Kinës nga virusi vdekjeprurës, njerëzit në të gjithë botën janë mbërthyer nga paniku. Edhe evropianët tani i janë drejtuar farmacive ... Read More

Telefoni 108-megapiksel i Xiaomi, vjen në Evropë

06/11/2019

Lajmi i keq është se CC9 Pro nuk do të shitet jashtë Kinës. Lajmi i mirë është se Xiaomi prezantoi një model thuajse identik i ... Read More

Bëhet nënë 67-vjeçarja që ngeli shtatzënë në mënyrë natyrale, duke u bazuar në mjekësinë tradicionale

01/11/2019

Një gjyshe 67-vjeçare ka lindur vajzë, në lindje të Kinës, duke u bërë kinezja më e moshuar që sjell në jetë një fëmijë pas një ... Read More

Robotët e prezantuar në Kinë që mund të notojnë, fluturojnë dhe të kryejnë punë të ndryshme

21/08/2019

World Robot Conference që do të zhvillohet nga 20 deri më 25 gusht në Pekin të Kinës, ka mbledhur më se 200 krijuar nga 20 ... Read More

Kinezët e kultivojnë shalqirin “në ajër”, njejtë si rrushin

05/07/2019

Në një fermë në Xintian të Kinës, në provincën Shejiang, përdoret një metodë e re dhe e rrallë për kultivimin e shalqirit. Ky i fundit, ... Read More

Dua Lipa në Shanghai, shfaqet me shumë stil

17/04/2019

Dua Lipa aktualisht ndodhet në Kinë. Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, aktualisht ndodhet në Shanghai të Kinës, shkruan lajmi.net. Nga atje ajo i ka publikuar disa ... Read More

Hamilton fitues në Kinë

14/04/2019

10:20 | 04/14/2019 Lewis Hamilton fitoi Çmimin e Madh të Kinës, që ishte special, pasi ishte gara numër 1000 në historinë e Formulës 1. Britaniku ... Read More

Bottas siguron ‘pole position’ në Kinë

13/04/2019

Mercedes ka dominuar provat zyrtare në Çmimin e Madh të Kinës, në pistën e Shangait. Për të pestën herë në vijën e startit ditën e ... Read More

Kina mbledh në Dubrovnik edhe vendet e Ballkanit, por jo edhe Kosovën

12/04/2019

Kryeministri i Kinës do të takohet me udhëheqësit nga Evropa Qendrore dhe Lindore gjatë pjesëmarrjes në një konferencë në qytetin bregdetar kroat të Dubrovnikut. Por ... Read More

Kinezja e fundit e gjallë, që i është nënshtruar trendit mizor të ‘shputës llotus’ (Foto)

08/03/2019

Në Pekinin e Kinës super moderne, Madam Zhao është një rast i rrallë. Zonja 92-vjeçare i ka ‘shputat llotus’, simbol i bukurie i lashtësisë, që i ... Read More

Manovron ekskavatorin me precizitet, lëvizë edhe objektet më të vogla dhe të ndjeshme (Video)

06/03/2019

Lao Pang nga Liaoning i Kinës, manovron me precizitet të lart ekskavatorin, për të lëvizur edhe objektet më të vogla dhe të djeshme që përdoren ... Read More