Tag: kinez

Oppo Reno është një telefon i avancuar, por nuk mund të funksionojë pa rrjetin 5G

11/08/2019

Prodhuesi kinez i telefonave Oppo, ka bërë përpjekje që të hyjë në tregun e telefonave të zgjuar që mbështesin sistemin 5G – me modelin Reno. ... Read More

Të hyrat e Xiaomit u rritën 27 për qind në çerekun e parë të 2019-ës

20/05/2019

Prodhuesi kinez i telefonave të mençur, Xiaomi, raportoi shifra pozitive të shitjeve për çerekun e parë të vitit 2019. Besohet që ky rezultat është ndihmuar ... Read More

Kush janë vendet që kanë lejuar dhe bllokuar Huawein?

19/05/2019

Vendet të cilat kanë vendosur të ndalojnë përditësimin e pajisjeve dhe teknologjisë së gjigandit Kinez Huawei përbëjnë 1/3 GDP globale sipas një raporti të Bloomberg. ... Read More

Ia ndaluan 2.5 litra qumësht në aeroport, e piu të tërin që të mos ta çonte dëm

12/04/2019

Një burrë kinez, i cili u ndalua nga siguria e aeroportit në Australi për mbajtjen e sasisë të madhe të 2.5 litra, vendosi që mos ... Read More

Themeluesi i Xiaomi-t do të japë donacion 735 milionë funte për bamirësi

11/04/2019

Themeluesi miliarder i telefonit të mençur kinez Xiaomi u zotua të japë 735 milionë funte për bamirësi. Lei Jun drejtori ekzekutiv i Xiaomi-t, dëshiron që ... Read More

Bashkëshortja e futbollistit italian në superformë, shkëlqen në bregdet

27/03/2019

Tashmë që kampionati kinez i futbollit ka përfunduar, futbollisti Italian, Graciano Pele po shijon pushimet me të dashurën e tij Viki Varga.Modelja duket në një ... Read More

Xiaomi trefishon profitin, përkundër ngadalësimit të tregut të telefonave

20/03/2019

Krijuesi kinez i telefonave Xiaomi trefishoi profitet e tyre në tremujorin katërt të vitit 2018, duke u përqendruar në tregjet ndërkombëtare dhe një llojshmëri gjithnjë ... Read More

Hajni ia kthen paratë e vjedhura gruas pranë bankomatit, kur e kupton se nuk kishte tjera në llogari – kamerat e sigurisë filmojnë gjithçka (Video)  

13/03/2019

Një hajn i pazakontë kinez ka tërhequr vëmendjen e botës, e në veçanti pas publikimit të një video në internet. Ai i ishte afruar nga ... Read More

Ushtrimi prej dy minutave rregullon apetitin: Do të humbni peshë me shpejtësi marramendëse!

27/02/2019

Prandaj nuk jeni të detyruar të përkufizoni ushqimin as të mbani dietë Mjeshtrit e Qi-gongut kinez theksojnë që kjo teknikë 100% bllokon ndjenjën e urisë, ... Read More

Xiaomi lansoi telefonin 5G me çmim shumë të volitshëm (Foto)

24/02/2019

Prodhuesi kinez Xiaomi, i njohur për prodhimin e telefonave shumë të kompletuar dhe me çmime të volitshme, prezantoi telefonin e ri që nuk dallon shumë ... Read More

Oppo njofton telefonin me kamerën që sjell 10x zmadhim (VIDEO)

23/02/2019

Prodhuesi i telefonave kinez Oppo thotë se ka zhvilluar një sistem kamerash që do të sjellë zmadhim 10x pa humbje të kualitetit për telefona. Por ... Read More

“Titaniku që nuk fundoset”: Ka filluar të merr formë parku kinez, që ka në qendër kopjen me përmasa reale të anijes së famshme (Foto)

17/02/2019

Konstruksioni i kopjes së anijes së famshme, ka filluar të merr formë në një park kinez, ku investitorët po vazhdojnë të zbrazin miliona para. Pamjet ... Read More