Tag: kishte

Gashi thotë se ministri Bytyqi kurrë nuk ka folur për mbylljen e asnjë universiteti

14/02/2019

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, ditë më parë kishte bërë të ditur për Radio Kosovën, se është formuar një grupi punues nga MASHT-i, për profilizimin ... Read More

Deputeti slloven tregon se ka vjedhur një sandviç, pastaj jep dorëheqje

14/02/2019

Një ligjvënës slloven ka dhënë dorëheqje të enjte, sepse kishte “vjedhur” një sandviç në një supermarket. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Darij Krajcic, ka ... Read More

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

14/02/2019

Ndryshe nga vitet e mëparshme, kur gjithçka kishte qenë thashetheme për fillimin e menjëhershëm të telefonit të parë të palosshëm Samsung, 2019 më në fund ... Read More

REL: Thaçi i ka premtuar NATO-s më 2013 se s’do të hyjë me Ushtri në veri

14/02/2019

Hashim Thaçi i kishte premtuar NATO-s në vitin 2013, se FSK-ja nuk do të shkojë në veri pa “pajtimin e KFOR-it”, ka mësuar Radio Evropa ... Read More

Konfirmohen emrat zyrtar të modeleve të reja Galaxy S10

13/02/2019

Kishte dyshime dhe spekulime të ndryshme mbi emrin e variantit më të lirë Galaxy S10. Filloi me Galaxy S10 Lite, dhe pas një ose më ... Read More

Haradinaj: Për mua nuk ka veteranë të rrejshëm

11/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë takimit që kishte sot në Deçan me familjarët e dëshmorëve të kësaj komune, foli edhe për listat e veteranëve ... Read More

Del ekspertiza e autopsisë së Emiliano Sala, vdiq nga lëndimet në kokë dhe trup

11/02/2019

Zhdukja e Emiliano Salas, kishte bërë që bota e futbollit të tronditet, por ai i gjet pas më shumë së një javë kërkime. Trupi i ... Read More

Pengojnë personat zyrtarë gjatë detyrës, arrestohen dy persona

08/02/2019

Dy persona janë arrestuar pasi njëri kishte detyruar punëtorin e një lokali të qëndrojë në tavolinë me të si dhe t’i japë gjësende pa paguar, ... Read More

Martinez: Nuk kam problem me Spallettin, po punoj shumë

07/02/2019

Lautaro Martinez këmbëngul se nuk ka probleme me Luciano Spallettin edhe pse babai i tij e kishte goditur me disa fjalë më herët trajnerin e ... Read More

Dhjetë gjërat që i mësuam nga El Clasico e fundit – Yjet, dështimet, rezervat e parëndësishme dhe gjyqtari

07/02/2019

Një Clasico ndryshe, shumë më ndryshe nga të tjerat, ku loja kishte më pak emocion, pasi dyshja që ka bërë histori në dekadën e fundit, ... Read More

Para 20 vitesh vendimi i Van Gaal ka mundur ta dërgojë Xavin te Milani, mamaja e mbajti te Barcelona

07/02/2019

Nuk kishte qëllime të këqija kur Louis van Gaal e dërgoi një 19-vjeçar si Xavi Hernandezin, në Barcelonën B më shkurt të vitit 1999. Pep ... Read More

Dafina Rexhepi mohon të jetë kthyer te ish-i dashuri, personi në fotografi ishte vëllai i saj

06/02/2019

Këngëtarja e njohur, Dafina Rexhepi, vite më parë kishte debutuar fuqishëm në tregun muzikor, gjersa më pas për disa vite ishte larguar nga skena. Ajo ... Read More