Tag: klubi

Elseid Hysaj afër kalimit të gjiganti i Premierligës

07/08/2019

18:57 | 08/07/2019 Tottenham ka shprehur interesim për nënshkrimin e Elseid Hysajt nga Napoli, por klubi i Serie A po kërkon 26 milionë euro nga ... Read More

Twitter suspendon agjensitë e lajmeve të Iranit

21/07/2019

Klubi i Gazetarëve të Rinj (YJC), i drejtuar nga transmetuesi shtetëror IRIB, IRNA shtetërore dhe Mehr ishin ndër llogaritë në gjuhën farisht të pezulluar të ... Read More

Rakitic: Më mirë të mos luaj askund se te Interi

01/05/2019

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic ka ironizuar me ofertën që klubi I Interit ka bërë drejt tij. Duke folur përpara ndeshjes me Liverpoolin, mesfushori kroat ... Read More

E nxjerr gjyshin nga varri për ta festuar bashkë titullin e kampionit

01/04/2019

Racingu është shpallur kampion i Argjentinës, kurse një tifoz i këtij klubi e ka nxjerr nga kafkën e gjyshit të tij të ndjerë për ta ... Read More

Në mungesë të minutave Zhegrova merr urim për ditëlindje nga Baseli

31/03/2019

Edon Zhegrova nuk po kalon momente të lumtura te klubi i tij i ri, por Baseli të paktën është përkujdesur t’ia urojë ditëlindjen kosovarit.Ylli i ... Read More

Skuadra e Florent Hadërgjonajt bie nga Premierliga, gati dy muaj para fundit të ligës

30/03/2019

Klubi i Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Toën, e ka siguruar rënien nga Premierliga, edhe pse fundi i ligës është gati 2 muaj larg. Që nga sezoni ... Read More

Solskjaer insiston që Herrera të qëndrojë

30/03/2019

Ole Gunnar Solskjaer shpreson që klubi dhe Herrera të gjejnë gjuhë të përbashkët pasi e do spanjollin në “Old Trafford”.29-vjeçari është në fundin e kontratës ... Read More

Donis Avdijaj në prova të klubi italian, ku luajnë dy shqiptarë të tjerë

27/03/2019

Donis Avdijaj është duke bërë prova te klubi italian Pescara, para një transferimi të mundshëm si lojtari i lirë.Ylli i ekipit kombëtar të Kosovës mbeti ... Read More

E papritur nga Granit Xhaka, paralajmëron largimin nga Arsenali

23/03/2019

Granit Xhaka, 26-vjeçar, ëndërron ta veshë fanellën e një tjetër klubi të madh para se t’i japë fund karrierës.Kështu ka lënë të kuptohet vet shqiptari ... Read More

Nëna e Emiliano Salas e kritikon Cardiffin dhe kërkon drejtësi për djalin e saj

21/03/2019

Nëna e Emiliano Salas e ka kritikuar Cardiff Cityn, pasi klubi anglez nuk ka pranuar t’ia paguajë Nantesit 17 milionë eurot për transferimin e futbollistit ... Read More

Zyrtare: Llapi shkarkon Xhengis Rexhepin, rikthen Tahir Batatinën

20/03/2019

Klubi futbollistik i Llapit ka shkarkuar trajnerin që muaj më parë e solli në këtë postë. Xhengis Rexhepit duket se i ka kushtuar me punë ... Read More

Agjentja e futbollistit Rabiot, Veronique: Adrien është marrë penga nga PSG-ja

20/03/2019

Adrien Rabiot pas shtatë vjetësh qëndrimi në Paris Saint-Germain, po largohet nga klubi francez i Ligue 1. Marrëdhënia mes 23-vjeçarit dhe ekipit ka qenë e ... Read More