Tag: klubit

U shkarkua nga Prishtina, Mirel Josa kërkohet nga Shkëndija

06/09/2019

14:24 | 09/06/2019 Trajneri i njohur nga Shqipëria, Mirel Josa ka përfunduar në radarin e klubit të madh shqiptar nga Maqedonia, Shkëndija, të cilët janë ... Read More

Edhe një portier shumë i talentuar i bashkohet Kosovës

26/08/2019

17:27 | 08/26/2019 Presidenti Agim Ademi, sot, ka zhvilluar një takim me portierin e klubit zviceran, Schaffhausen, Amir Saipi dhe me familjarët e tij. Gjatë ... Read More

Basketbollisti i NBA e bën Kosovën pjesë të Serbisë

29/04/2019

Nikola Jokic është paraqitur në një fotografi në llogarinë e klubit në Twitter derisa të veshur mban një fanellë ku paraqitet Kosova si pjesë e ... Read More

Në pritje të marrëveshjes finale, “Sport” zbulon klubin e ri të De Ligt

29/04/2019

"Sport" zbulon emrin e klubit të ri të mbrojtësit fantastik të Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt. Matthijs De Ligt është aktualisht një prej futbollistëve më ... Read More

Rashica shkëlqen në fitoren e klubit të tij

30/03/2019

Ylli i ekipit kombëtar të Kosovës, Milot Rashica, shkëlqeu në fitoren e klubit të tij, Werder Bremenit, në kuadër të xhiros së 27-të të  këtij ... Read More

FFK dënon Llapin dhe Batatinen

29/03/2019

Komisioni disiplinor i FFK-së e ka dënuar me 1000 euro Llapin dhe me 300 drejtorin e klubit llapjan, Tahir Batatina.Komisioni disiplinor i shkallës së parë ... Read More

Skandaloze: Klubi zviceran e emëron trajner një boshnjako-kroat, ai menjëherë i largon shqiptarët nga ekipi

29/03/2019

Trajneri kroato-boshnjak, Tomislav Stipic është emëruar trajner i ri i klubit zviceran, Grasshopers.Por, vendimi i strategut sllav pas marrjes së detyrës ka qenë mjaft befasues. ... Read More

Valverde: Messi po ndien dhimbje që para Krishtlindjeve

29/03/2019

Trajneri i Barcelonës e ka dhënë një lajm të keq për tifozët e klubit katalonas, duke bërë të ditur se Lionel Messi nuk ka qenë ... Read More

Xhengis Rexhepi: Komunikata e Llapit nuk është e vërtetë, më larguan në mënyrë të njëanshme

21/03/2019

Xhengis Rexhepi ishte shkarkuar gjatë ditës së djeshme nga posti i trajnerit të klubit të Llapit. Por, trajneri ka mohuar deklaratat e ekipit se nuk ... Read More

PSG e gatshme t’ia vazhdojë kontratën Thomas Tuchelit  

14/03/2019

PSG është eliminuar nga Liga e Kampionëve, por kryesia e klubit ka besim të madhe në trajnerin Thomas Tuchel. Parisienët edhe pse kishin fituar ndeshjen ... Read More

Henderson shkel rregullin e Klopp teksa ecte prapa tij

12/03/2019

Kapiteni i Liverpoolit, Jordan Henderson, e ka shkelur një rregull të klubit derisa ecte pra trajnerit Jurgen Klopp. Kur ishte angazhuar si trajner në vitin ... Read More

Notat e lojtarëve, PSG 1-3 Manchester United: Lukaku e Rashford shkëlqejnë, mbrojtja e parisienëve në gjumë

06/03/2019

Manchester United ka bërë njërën nga ndeshjet më të mëdha në histori të klubit, duke arritur pa dhjetë lojtarë kryesorë të fitojë si mysafirë i ... Read More