Tag: koha

Duke luajtur Sudoku çdo ditë e rinoni trurin për 10 vjet

24/05/2019

Të gjithë do të dëshironim të ishim më të rinj, por koha vazhdon të na plakë çdo ditë e më shumë. Sidoqoftë, hulumtimet e reja ... Read More

Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar

21/05/2019

Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vitaminave dhe mineraleve të caktuara ... Read More

Thaçi: Të bashkohemi për dënimin e gjenocidit të Serbisë

20/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se sot është koha që të gjithë pa dallime politike, institucione dhe shoqëri të jemi të bashkuar në ... Read More

Ja çka përmban një iftar i shëndetshëm

15/05/2019

Koha e iftarit është pjesa më e mirë e ditës gjatë agjërimit, por iftari mund të jetë sfidues për njerëzit që dëshirojnë t’i përmbahen zakonit ... Read More

Shiu është qetësuesi më i fuqishëm natyror

24/04/2019

Koha me shi mbase ju duket depresonuese dhe shumica e njerëzve e lidhin me ndjenjat melankolike dhe pikëllimin, mirëpo ekspertët konstatojnë që kjo është vetëm ... Read More

Shiu është qetësuesi më i fuqishëm natyror: Truri e identifikon si ilaç për depresion, nervozë dhe ankth!

23/04/2019

Koha me shi mbase ju duket depresonuese dhe shumica e njerëzve e lidhin me ndjenjat melankolike dhe pikëllimin, mirëpo ekspertët konstatojnë që kjo është vetëm ... Read More

Grabitja në aeroportin e Tiranës, alarmi u dha 5 minuta me vonesë, publikohen pamje të reja (Video)

12/04/2019

Një shprehje e urtë thotë “koha është flori”, e pikërisht e tillë ishte për grabitësit e Rinasit. Dy minuta pasi ata dolën nga porta veriore ... Read More

Grabitja e parave në Rinas, alarmi, 5 minuta me vonesë

12/04/2019

Një shprehje e urtë thotë “Koha është flori” dhe pikërisht e tillë ishte për grabitësit. Dy minuta pasi ata dolën nga porta veriore e Rinasit, ... Read More

Kur fëmija kërkon t’i blini diçka “të cilën e kanë të gjithë”: Blijani menjëherë! Qe pse duhet t’ia blini!

10/04/2019

Do të vijë koha kur do të jenë individualë… Fëmija një ditë nuk do të kërkojë të jetë si të gjithë të tjerët Në jetë ... Read More

Vera Ora kthehet në kohë, publikon foto në ‘lulet e rinisë’

07/04/2019

Nëna e Rita Orës e ka publikuar një foto nga koha kur ishte e re. Nënën e Rita Orës, Verën, duket se e ka kapluar ... Read More

Vendi, koha dhe numri i biletave që do të shiten për ndeshjen Gjilani – Drita

07/04/2019

Vendi, koha dhe numri i biletave që do të shiten për ndeshjen Gjilani – Drita E gjithë vëmendja e adhuruesve të futbollit në Kosovë sot ... Read More

Katrugallos: Me kalimin e kohës do të kuptohet rëndësia

04/04/2019

S A 2019-04-04T07:42:09+02:00 Mendoj se siç kalon koha, tërësisht do të kuptohet rëndësia pozitive e marrëevshjes, thotë ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Jorgos ... Read More