Tag: kohërave

France Fotball emëron 50 trajnerët më të mirë në histori të futbollit, Ferguson i dyti

19/03/2019

Sir Alex Ferguson është emëruar trajneri i dytë më i mirë i të gjitha kohërave në histori të futbollit nga France Football. Magazina sportive franceze ... Read More

“Çfarë është më e vështirë, rekordi i Hardenit apo Westbrookut?”, Jordan: Gjashtë tituj në NBA

13/02/2019

Michael Jordan, lojtari më i mirë i basketbollit të të gjitha kohërave dha një përgjigje të shkëlqyer në pyetjen e një gazetari në Charlotte. Përfaqësuesit ... Read More

Filloi si shaka, fotografia e një veze bëhet më e pëlqyera në Instagram, thyen rekordin e Kylie Jenner (Foto)

14/01/2019

Fotografia e një veze është bërë më e pëlqyera e të gjitha kohërave në Instagram, duke marrë më shumë se 18.2 milionë pëlqime gjatë të ... Read More

Icardi dhe Ronaldo me mesatare të njëjtë golash te Interi

06/12/2018

Ronaldo konsiderohet si një nga sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, pasi sulmuesi i Interit dhe AC Milanit ishin sigurisht fenomenal, por edhe ... Read More

Kush është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave? Sane në mëdyshje mes Messit e Ronaldinhos  

10/11/2018

Leroy Sane është pyetur se cili është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave dhe gjermani është përgjigjur se është në mes të Lionel ... Read More

LeBron James nuk vazhdon kontratën me Cavs, është agjent i lirë

29/06/2018

Superylli i NBA, një prej basketbollistëve më të mirë të të gjitha kohërave, LeBron James, ka refuzuar vazhdimin e kontratës me Cleveland Cavaliers. LeBron ka ... Read More

Mijëra qytetarë me lot në sy në varrezat e qytetit në Prishtinë, po i jepet lamtumira e fundit legjendës Fadil Vokrri

10/06/2018

Futbollisti më i madh i të gjitha kohërave, Fadil Vokrri ka ndërruar jetë në mëngjesin e ditës së shtunë. Pas homazheve dhe mbledhjes komerative në ... Read More

Messi: Nuk e konsideroj vetëm në të mirin, jam si lojtarët e tjerë

04/06/2018

Për shumë kë, Lionel Messi është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, por ai vazhdon të mos e preferojë këtë epitet. Argjentinasi flet ... Read More

Vdekja e mistershme e ‘Messit austriak’ – Historia e Matthias Sindelar, futbollistit që refuzoi të ishte pjesë e Gjermanisë së Adolf Hitlerit

03/04/2018

‘Mozarti i futbollit’, Matthias Sindelar, kategorizohet si lojtari më i mirë austriak i të gjitha kohërave. Golat e tij, driblimet dhe shpejtësia, kishte bërë që ... Read More

Si të shpëtosh prej xhelozisë së sëmurë

31/03/2018

Prej xhelozisë kanë dalë këngët më të bukura të të gjitha kohërave, por kur të duhet që çdo ditë tënden ta ndash me një xheloz, ... Read More