Tag: kokë

Nuk është e nevojshme të përdorni ilaçe, ja ushqimet që ju ndalojnë dhimbjet e kokës

06/01/2020

Shumë njerëz mund të jenë ende me dhimbje koke për shkak të festimeve të “çmendura” të Vitit të Ri. Por nuk është më nevoja të ... Read More

Ngrënia e këtyre tre ushqimeve mund të ulë rrezikun e diabetit

08/10/2019

Diabeti ndez një numër të simptomave të pështira, duke përfshirë dhimbje koke dhe shikim të turbullt. Ai gjithashtu mund të shkaktojë shqetësime më serioze për ... Read More

Migrena nuk ndikon vetëm në kokë, studimet tregojnë efektet negative të kësaj sëmundje

22/08/2019

Me miliona njerëz në botë përjetojnë dhembje koke, apo edhe migrenë, e cila ju qon deri në acarim dhe dhembje të tmerrshme që ju lë ... Read More

Si të veproni kur keni tension të ulët të gjakut?

14/07/2019

Nëse në mëngjes pa arsye zgjoheni të pangopur me gjumë, shpesh keni dhimbje koke, keni marramendje, jeni të molisur, keni rrahje të fortë të zemrës, ... Read More

Keisi tregon se si më në fund e ka kuptuar se çfarë do të thotë dashuria e vërtetë

15/05/2019

19:38 | 15 Maj 2019 19:38 | 15 Maj 2019 Kesi është dashuruar ‘kokë e këmbë’ me Stresin. Partnerja e Stresit, Keisi, e ka dëshmuar ... Read More

Tensioni i lartë i gjakut është një paralajmërim

20/04/2019

Simptomat e tensionit të lartë të gjakut mund të përfshijnë dhëmbje koke të vazhdueshme, dhimbje në krahërorë dhe gjaku në urinën e juaj. Por mund ... Read More

Lëngu i trushive ju ndihmon pasi keni pirë alkool

18/04/2019

Kur zgjoheni me dhimbje koke pas një natë që keni pirë shumë është një ndjesi shumë e sikletshme që do t’ju pengojë gjatë gjithë ditës. ... Read More

Perime të cilat pastrojnë organizmin

18/04/2019

Ky racion dreke i eliminon toksinet nga tërë trupi! Përbërësit: ▪ 1 kokë qepe të kuqe▪ 3 thelpinj hudhre▪ 3 karota▪ ½ të kokës së ... Read More

Reali për shkëmbimin e bujshëm: S’ka për të ndodhur kurrë!

16/04/2019

Real Madrid ka hedhur poshtë idenë e një shkëmbimi të mundshëm “kokë më kokë” midis Sadio Mane dhe Vinicius Junior. Kjo ide ka ardhur nga ... Read More

‘Gjithmonë kokë ulur pranë jush’, Ghetto Geasy numëron kaq vite karrierë

03/04/2019

‘Gjithmonë kokë ulur pranë jush’, Ghetto Geasy numëron kaq vite karrierë Getoar Selimi i takon gjeneratës së vjetër të reperëve shqiptare. Getoar Selimi apo siç ... Read More

Vlorë, nipi vret gjyshin

28/02/2019

Një i moshuar 69 vjeçar është qëlluar me armë zjarri në kokë, duke i shkaktuar plagë të rënda, të cilave nuk iu mbijetoi edhe pas ... Read More

Arsyet pse djersitni (shumë) gjatë natës dhe si ta parandaloni

10/02/2019

Edhe në dimër ndodh që të zgjoheni plot djersë, me një kokë të lagur dhe një jastëk të lagur. A është djersitja gjatë natës një ... Read More