Tag: kokës

Dhimbjet e kokës zvogëlohen nëse e reduktoni konsumimin e kripës

11/07/2019

Nëse vuani nga dhimbjet e kokës, atëherë është mirë ta ndryshoni mënyrën e të ushqyerit.Hulumtuesit amerikanë kanë zbuluar se duke e zvogëluar sasinë e kripës ... Read More

Mësoni se a është migrenë apo dhimbje e rëndomtë e kokës .

21/06/2019

Termi çrregullim i dhimbjes së kokës përfshinë një numër të madh të gjendjeve të sistemit nervor, të cilat në përgjithësi manifestohen me simptoma të dhimbjes ... Read More

Ushtrimi dobiprurës i mjekut Deepak Chopra: Shëroni dhembjen e kokës për vetëm 50 sekonda

18/02/2019

Ky ushtrim i famshëm i mësuesit shpirtëror do të zbusë dhembjen e kokës dhe do t’ju tregojë se si mund t’i kontrolloni proceset në trupin ... Read More

A mund vërtet të na dhembë koka për shkak që kemi pirë kafe edhe kur dhembja është simptomë e sëmundjes së rrezikshme

16/02/2019

Qoftë të jeni në punë, në shtëpi apo në palestër, ndjenja e dhembjes së kokës mund t’ju shpërqendrojë aq shumë dhe t’ju pengojë dhe kryerja ... Read More

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

01/02/2019

Dhimbjet e kokës që shfaqen në mëngjes mund të kenë shkaktarë të ndryshëm. Këto dhimbje mund t’i përjetoni pas një nate me gjumë të dobët, ... Read More

Si ta dalloni se kokëdhembja është e rrezikshme

13/01/2019

Dhimbja e kokës mund të jenë fare e zakonshme, mirëpo ekzistojnë disa raste kur ajo mund edhe të jetë serioze. Në raste të caktuara, kokëdhembja ... Read More

Koka dhemb prej tabletave

24/12/2018

Pothuajse gjysma e pacientëve që u drejtohen mjekëve për shërimin e dhimbjeve të kokës, vuajnë nga e ashtuquajtura kokëdhimbje analgjetike, që shkaktohen nga ilaçet. Kjo ... Read More

Gjashtë mënyrat për ta hequr qafe dhimbjen e kokës

19/11/2018

Dhimbjet e kokës ndodhin. Lajmi i mirë është se ka disa gjëra të thjeshta që mund t’i bëni për të lehtësuar dhimbjen pa ndonjë recetë ... Read More

Mënyrat më efikase për parandalim të sulmit të trurit, shmangie të lodhjes dhe dhimbjeve të kokës

24/10/2018

Nëse vuani nga simptomat siç janë lodhja, dhimbjet e vazhdueshme të kokës ose depresioni, ju ndoshta keni qarkullim të dobët të gjakut. Ka shumë arsye ... Read More

Rënia e flokëve dhe kapakët e syve të “yndyrtë” janë shenja të problemeve me zemrën

21/10/2018

Rënia e flokëve te meshkujt në majë të kokës, linja e ngritur e flokëve mbi ballë, linjat e pjerrëta në laprën e veshit, si dhe ... Read More

Ka mbështjellë kokën me këtë shami me dy veprime, dhe kur ta shihni arsyen do të kënaqeni! Si nuk e kemi ditur këtë më herët?!

20/10/2018

Po ju japim këshillën nga përvoja personale dhe këshilla është masazhi i kokës – mënyrë që të përmirësojmë qarkullimin e gjakut në zonat problematike, të ... Read More

Kate Middleton ka një shenjë të ndërhyrjes kirurgjike në kokë që e ka fshehur mjeshtërisht për shumë vite

28/08/2018

Një prerje është vërejtur në anën e majtë të kokës së Kate Middletonit, e cila është zbuluar të jetë si rezultat i një ndërhyrje kirurgjike ... Read More