Tag: Kola

“Ushqimet që duhet të konsumoni kur vuani nga çrregullimet motorike të ezofagut”

25/05/2020

Nga mjeku internist, Gerald Kola – Funksioni parësor i ezofagut është transportimi i materialit të përtypur nga goja dhe faringu drejt stomakut dhe në të ... Read More

“Edi Rama është si Juventusi që vjedh dhe bën ligjin, Sali Berisha është si… Milani”, krahasimet epike të gjyqtarit të Superiores

21/05/2020

Klajdi Kola, gjyqtari i Superiores, së fundmi ka bërë një postim epik në rrjetet sociale, teksa ka krahasuar politikanët tanë me skuadrat italiane. Vlonjati, i ... Read More

Vrima më e thellë artificiale në Tokë e mbuluar vetëm nga një kapak i ndryshkur

28/08/2019

Pusi super i thellë rus Kola u bë nga sovjetikët në emër të shkencës, për të mësuar më shumë rreth asaj që ndodhet nën këmbët ... Read More