Tag: Komandantit

Mbërrin në Tiranë trupi i major Tanushit që humbi jetën në Letoni (Video)

15/05/2019

Trupi i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushit, ka mbërritur para disa minutash në Shqipëri. Në aeroport ai u prit nga shefi ... Read More

Përkujtohet Komandant Bardhi, marrin pjesë Thaçi dhe Veseli

14/05/2019

Me rastin e 20-vjetorit të rënies së komandantit të Brigadës 162 “Agim Bajrami”, Qamil Ilazi, Komandant Bardhi, është mbajtur akademi përkujtimore për të nderuar veprën ... Read More

Dyshohet se e rrahën me sëpatë, ushtarakët e FSK-së gjejnë trupin e pajetë të personit të humbur në Bjeshkët e Rugovës (Foto)

28/04/2019

Me vendim të ministrit të Mbrojtjes, Rrustem Berisha, dhe sipas urdhrit të komandantit Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama, një ekipi i Kërkim-Shpëtimit ... Read More

Rifat Jashari: Vetëm të bashkuar mund t’i arrijmë qëllimet tona

24/03/2019

Vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari, Rifat Jashari, nga Gllogjani ka bërë thirrje krerëve shtetërorë sot për t’u bashkuar. Teksa mbajti një fjalim të shkurtër, ... Read More

Veteranët e luftës: Pavarësia e Kosovës ka ndodhur më 5, 6 dhe 7 mars

06/03/2019

Në nderim të 21 vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”, pranë varrit të komandantit Adem Jashari dhe familjes Jashari kanë bërë homazhe edhe veteranët e UÇK-së. ... Read More

Realizim i rrallë i emblemës së UÇK-së në gëzhoja plumbash (Foto)

06/03/2019

Besart Gashi, i cili vitin e kaluar kishte punuar portretin e komandantit Adem Jashari me 200 mijë gëzhoja fishekësh, në 21-vjetorin e Epopesë së UÇK-së ... Read More

Haradinaj, komandantit të FSK-së: Nëse e ke zor me majtë ushtrinë, lëshoja vendin djemve e vajzave të reja

12/02/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë, ka komentuar deklaratën e komandantit të FSK-së, Rrahman Rama i cili ka thënë se po rrezikohet ... Read More

Thaçi: Me Sylejman Selimin në liri, Kosova është më e sigurt

25/01/2019

Presidenti i vendit Hashim Thaçj ka komentuar lirimin nga burgu të ish komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimi. Thaçi duke e quajtur Selimin hero të gjallë, ... Read More

Kosovë, ja si do të shënohet “Epopeja e UÇK-së”

03/03/2018

Me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendarë Adem Jashar, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të ... Read More