Tag: Kombëtare

Mbi 300 zyrtarë policor probleme me grada

27/05/2019

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur një varg parregullsish në Ministrinë e Punëve të Brendshme që aktualisht drejtohet nga mjeku Ekrem Mustafa që vije nga ... Read More

SHBA dërgon Gardën Kombëtare Wyoming në Kosovë

26/05/2019

Ushtarët e Gardës Kombëtare të Wyoming do të dërgohen javën e ardhshme për një mision paqeruajtës në Kosovë, transmeton AP. Anëtarët e komunitetit janë të ... Read More

Shqipëria e plazheve mahnitëse dhe e qyteteve plot jetë

19/05/2019

Nga qytete plot jetë, te parqet kombëtare dhe deri tek plazhet mahnitëse të rivierës shqiptare, ndajmë me ju vendet më të bukur që duhen vizituar ... Read More

Limaj: S’do të ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit

16/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet ... Read More

Kurti: Sa më shumë që kalojnë vitet aq më shumë na mungon Ukshin Hoti

16/05/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Ukshin Hoti, në 20-vjetorin e zhdukjes së tij. Kurti nëpërmjet një shkrimi të ... Read More

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit Klodian Tanushi

16/05/2019

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në ... Read More

Djali i Ukshin Hotit: Kosova nuk është siç ka deshtë babai, ende mbajmë shpresë për të (Video)

15/05/2019

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti-  djali i tij, Andin Hoti ka kërkuar që sa më shpejtë të ... Read More

ZYRTARE: Skuadra e madhe italiane dërgohet në Serie C

13/05/2019

Skuadra e Palermos është dërguar në Serie C, shkaku i parregullsive financiare. Gjykata Kombëtare Federata (FIGC), të hënën ka nxjerrë vendimin për dëbimin e Palermos ... Read More

Sot ditë zie në Shqipëri në nderim të ushtarakes Hasanaj

10/05/2019

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë ka shpallur ditën e sotme dite zie kombëtare në nderim të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, rënë në krye të detyrës ... Read More

Gjenerali amerikan: Brenda 10 vjetësh FSK-ja do të transformohet tërësisht në ushtri

09/05/2019

Gjenerali amerikan i Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, i cili po qëndron për një vizitë lamtumire në Kosovë, tha se dalja e tij në ... Read More

Basha: Drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, më 30 qershor s’ka zgjedhje

08/05/2019

Katër ditë nga protesta kombëtare e 11 majit, për të cilën demokratët thonë se do të jetë vendimtare, kreu demokrat Lulzim Basha paralajmëroi se vendi ... Read More

Gjenerali Orr, lidhjen me Kosovën e ka të veçantë: Është sikurse martesë

07/05/2019

Gjenerali i Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, ka thënë se sa herë vjen në Kosovë vëren ndryshime pozitive. Ai ka thënë se ka një ... Read More