Tag: Kombëtaren

Trajneri spanjoll drejton Kosovën për ndeshjet ndaj Malit të Zi dhe Suedisë

22/10/2020

Trajneri i suksesshëm spanjoll, Javier Cabanas do ta drejtojë Kombëtaren e Kosovës në hendboll në dy ndeshjet e para të raundit të dytë kualifikues për ... Read More

Goli kthehet në “makth” për Shqipërinë, vetëm barazim pa gola ndaj Lituanisë

14/10/2020

Goli kthehet në “makth” për kombëtaren shqiptare.  Shqipëra në tre ndeshje, 0 gola. Edhe në transfertën e sotme ndaj Lituanisë, ka pasur më shumë grintë ... Read More

Alarm në Kombëtare, 5 lojtarëve nuk u lejohet grumbullimi

05/10/2020

Pesë lojtarëve iu është ndalur të grumbullohen më Kombëtaren. Fjala është për Etrit Berishën, Lindon Selahin, Ylber Ramadanin, Florian Kamberin dhe Klaus Gjasulën. Këta lojtarë ... Read More

UEFA merr vendim të rëndësishëm para ndeshjes Mali i Zi – Kosovë

26/04/2019

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka marrë vendimin e rëndësishëm për kombëtaren e Malit të Zi. Në kuadër të kualifikimeve për ... Read More

Rrahmani: Po të ishim një Kombëtare, do na kishte frikë çdo kundërshtar

22/04/2019

Amir Rrahmani ka dhënë një deklaratë të madhe për Kombëtaren e Shqipërisë dhe Përfaqësuesen e Kosovës. Mbrojtësi shqiptar, Amir Rrahmani ka thënë se do u ... Read More

Muric feston fitoren me Cityn duke bërë shqiponjën

28/03/2019

Arijanet Muric është rikthyer në Manchester City pas dy ndeshjeve me Kombëtaren e Kosovës.Pas 45 minutave në ndeshjen miqësore kundër Danimarkës (2:2) dhe 90 minutave ... Read More

ESPN: Çka tani për Kosovën?

28/03/2019

Televizioni amerikan i sportit, ESPN, e ka publikuar një artikull të veçantë për Kombëtaren e Kosovës në versionin e saj online, të cilin mund ta ... Read More

“Krenar që mu besua Kombëtarja, duhet të fitojmë”

24/03/2019

Ervin Bulku është njeriu që mori mbi super përgjegjësinë për të nxjerrë Kombëtaren Shqiptare nga momenti i vështirë që po kalon, pas humbjes me Turqinë ... Read More

Maradona për Messin dhe bashkëlojtarët e tij: Ky ekip s’e meriton fanellën e Argjentinës

24/03/2019

Legjenda dhe fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën, Diego Maradona e ka kritikuar ashpër Kombëtaren Albiceleste, pasi humbjes 3:1 kundër Venezuelës në një ndeshje ... Read More

Adoleshenti që shënoi në debutimin e tij për Italinë: E pamundur të mos mësosh nga Ronaldo

24/03/2019

Moise Kean shënoi gol në debutimin e tij të plotë në Kombëtaren italiane dhe beson se ky është vetëm fillimi për të. Ylli i ri ... Read More

Ramos e lavdëron trajnerin e Spanjës: Ka një filozofi të mrekullueshme

24/03/2019

Sergio Ramos e ka lartësuar trajnerin Luis Enriquen për ndikimin e tij në Kombëtaren e Spanjës, pas fitores kundër Norvegjisë 2:1 në një ndeshje kualifikuese ... Read More

UEFA e ka dënuar Mavrajn, kapiteni i Shqipërisë jashtë në tri takime tejet të rëndësishme

10/02/2019

Viti 2018 ka qenë një vit jashtëzakonisht i keq për Kombëtaren e Shqipërisë. Rezultatet në Ligën e Kombeve ishin katastrofike, ndërsa në ndeshjen e fundit ... Read More