Tag: kombinim

Nuk do ta besoni sa ka kushtuar kjo targë veture në Dubai

31/05/2020

Shumë njerëz janë të fiksuar pas targave të veturave me kombinim të veçantë numrash dhe shkronjash. Por në Dubai si çdo gjë tjetër pasja e ... Read More

Sandviçi më i mirë në botë, është tepër i thjeshtë për ta mbaruar! Provoje

27/09/2019

Përgatit nga përbërësit e zakonshëm diçka të pazakonshme dhe do të arrish të kesh kombinim magjik krokant, kore të arta nga jashtë dhe djathë të ... Read More

Bën mrekulli: Pini këtë pije çdo mëngjes në lukth të zbrazët dhe do të befasoheni me atë çfarë do të ndodhë pas 15 ditësh!

07/09/2019

Kjo erëz e fuqishme është e pasur me antioksidante, magnez, vitamina A dhe C, ndërkaq në kombinim me ujin bën gjëra të pabesueshme në organizëmQimnoni ... Read More

Arsyet përse plakemi më shpejt në dimër

31/08/2019

Plakja dhe moti i ftohtë janë një kombinim jo dhe aq i mirë. Sipas studimi, temperaturat e ulëta lënë gjurmë në shëndet dhe zmadhojnë shenjat ... Read More

Receta me hudhër dhe qumësht shëron këto sëmundje

12/07/2019

Kombinimi i hudhrës me qumësht është një kombinim i çuditshëm, por është e vlefshme ta provoni dhe do ta shihni vet pse. Një numër i ... Read More

Kafja me kërpudha është pije më e re çudibërëse

13/05/2019

Qe se si bëhet dhe përse është më e mirë se kafja e zakonshme Mbase tingëllon si kombinim i çuditshëm, mirëpo gjithsesi ia vlen ta ... Read More

Gjysmë limoni dhe sodë bikarbonati: Çfarë shëron ky kombinim i fuqishëm!

09/04/2019

Ky kombinim është në gjendje të ngadalësojë zhvillimin e sëmundjeve të rënda apo tërësisht t’i eliminojë qelizat e kancerit Soda e bikarbonatit përdoret për kurën ... Read More

Të lindur për të qenë bashkë: Dy shenjat e Horoskopit që joshen si magnet nga njëri-tjetri

19/02/2019

Virgjëresha me Peshkun është kombinim magnetik. Ndonëse janë shumë të kundërt me njëri-tjetrin, ata priren të kenë lidhje të bukur ku e respektojnë njëri-tjetrin tërë ... Read More

Kafenetë, alternativë për të rinjtë e papunë

01/04/2018

1 April 2018 / 15:30 Mot me diell dhe fundjavë, kombinim ideal për një kafe, do të shpreheshin të rinjtë. Ekipi i Televizionit Alsat vizitoi kafenetë ... Read More