Tag: Komisioni

Hapja e kufijve në BE, “pasaportat korona” nuk siguron efikasitet

13/05/2020

Komisioni Evropian thotë se testet për COVID19 dhe “pasaportat korona” nuk janë një mënyrë e besueshme për të provuar mungesën e infeksionit me koronavirus dhe ... Read More

Autoritetet Amerikane: Valët e 5G janë të sigurta

09/08/2019

Komisioni ka bërë qëndrime të ngjashme dhe ka miratuar sigurinë e 5G që kur ka aprovuar përdorimin e pajisjeve që përdorin këtë teknologji. Komisioni Federal ... Read More

Facebook-u do të ndëshkohet me 5 miliardë dollarë për shkeljen e privatësisë

13/07/2019

Komisioni Federal për Tregti i Shteteve të Bashkuara e ka miratuar përmes votimit me shumicë votash një gjobë prej 5 miliardë dollarësh për shkak të ... Read More

Dënohet gjyqtari i ndeshjes Brazili – Argjentina

05/07/2019

11:18 | 07/05/2019 Roddy Zambrano është dënuar nga Komisioni Disiplinor i kampionatit të Kupës së Amerikës. Zambrano ishte në qendër të vëmendjes pas përfundimit të ... Read More

KQZ certifikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në katër komunat veriore

27/05/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut, të cilat ... Read More

Mblidhet Komisioni për përmirësimin dhe forcimin e procesit zgjedhor

24/05/2019

Sot Komisioni Ad-hoc për përmirësimin dhe forcimin e procesit zgjedhor do të mblidhet në një takim të rregullt. Ndër pikat e rendit të ditës që ... Read More

KQZ shpall sot rezultatet e zgjedhjeve në veri

23/05/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e ... Read More

Ambasadorja suedeze merr pjesë në Komisionin për Shëndetësi

23/05/2019

Komisioni për Shëndetësi, Punë dhe Mirëqenie Sociale sot do të mblidhet në një mbledhje të rregullt. Ndër pikat e rendit të ditës është edhe takimi ... Read More

Osmani: Përkrahja britanike është tejet e rëndësishme për sovranitetin e Kosovës

22/05/2019

Komisioni për punë të jashtme gjatë vizitës zyrtare në Londër ëshë takuar me ministrin për Evropë dhe Amerikë, Alen Duncan, me të cilin kanë diskutuar ... Read More

Kërkohet ligj për Referendum

22/05/2019

Komisioni për Legjislacion ka organizuar një dëgjim publik për Projektligjin për Referendum, ku u tha se ai është i nevojshëm, për arsye se duhet të ... Read More

Qytetari del para komisionit parlamentar, kërkon rritje rroge për gratë

21/05/2019

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione sot mbajti mbledhjen e radhës. Si pikë kryesore e rendit të ... Read More

Diskutohet për statusin e personave të plagosur para luftës

21/05/2019

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione sot do të mbilidhet për të diskutuar mbi dy çështje të ... Read More