Tag: Komisionit

“Veteranët e rrejshëm”, Prokuroria e Pejës jep detaje për ngritjen e dhjetëra aktakuzave

24/05/2019

Publikimi i listave të veteranëve të luftës nga ana e komisionit për identifikimin e tyre, kishte shkaktuar pakënaqësi të mëdha. Përveç protestave dhe deklarimeve publike ... Read More

Daka: Gjatë mandatit tim dëshiroj të kemi të paktën një herë zgjedhje të rregullta

12/05/2019

Është kryetare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që nga viti 2010, vit ky kur Kosova i kishte zgjedhjet me pasojat më të mëdha për vendin, ... Read More

Musliu: Komisioni hetimor parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq ka dështuar (Video)

08/05/2019

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, që është edhe anëtare e Komisionit hetimor parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova  Musliu, në “Dossier D” ... Read More

Musliu: Ne nuk jemi komision hetimor por puro politik

08/05/2019

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, që është edhe anëtare e Komisionit hetimor parlamentar për deportimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova tha se deputeti Driton ... Read More

Shefi i AKI-së kërkon që intervistimi i tij për shtetasit turq të bëhet pa praninë e mediave

08/05/2019

Ka nisur mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me rastin e dëbimit të 6 shtetasve turq, ku është i ftuar shefi i AKI-së, Shpend Maxhumi ... Read More

Daka: Partitë politike nuk kanë vullnet për ndryshim të sistemit zgjedhor (Video)

07/05/2019

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se përmirësimi i sistemit zgjedhor do të ndihmonte KZQ-në në shumë aspekte, por sipas saj ... Read More

Daka: Gati për zgjedhjet në veri, OSBE nuk do të ketë rol ekzekutiv (Video)

06/05/2019

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se OSBE-ja nuk do të ketë rol ekzekutiv në zgjedhjet e pjesshme lokale të 19 ... Read More

Demush Shasha nga Instituti Epik: Jemi larg liberalizimit të vizave

04/05/2019

Edhe pse Kosova nuk ka hyrë në Agjendën e Komisionit Evropian për liberalizim të vizave derisa Parlamenti Evropian mban zgjedhjet në fund të këtij muaji, ... Read More

Pacolli: Haradinaj u përball me presion për pezullim të taksës, edhe nga amerikanët

02/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, gjatë raportimit para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka deklaruar se kryeministri i Kosovës, ... Read More

Pacolli nervozohet në komision kur pyetet për Enrike Rajs

02/05/2019

Raportimi i ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, para komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka qenë mjaftë i tensionuar dhe ... Read More

Selmanaj: Nëse lejohet që AKI të tejkalojë sot mandatin e saj, nesër çdokush mund të përfundojë me “thes në kokë” (Video)

26/04/2019

Nënkryetari i Komisionit parlamentar hetimor lidhur me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, Driton Selmanaj, ka thënë se nëse nuk zbardhet rasti ... Read More

Pas ‘përplasjeve’ të Presidentit Thaçi me deputetët, përfundon mbledhja e komisionit për rastin e shtetasve turq

26/04/2019

Kryetari i komisionit hetimor parlamentar për rastin e dëbimit të shtetasve turq, Xhelal Sveçla, ka mbyllur mbledhjen e këtij komisioni. Ai ka thënë se është ... Read More