Tag: Komitetit

Lekaj: Do ta shpëtojmë Telekomin

07/05/2019

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj ka njoftuar se në takimin e sotëm të Komitetit Ndërministror për Ndërmarrje Publike, temë kryesore ishte nxjerrja nga ... Read More

Para Komitetit amerikan, Vasfije Krasniqi do të flasë edhe në një konferencë të rëndësishme

28/04/2019

E mbijetuara e dhunës seksuale në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman do të dëshmojë para Komitetit për Punë të Jashtme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Por ... Read More

Sot mblidhet Komiteti Drejtues për zbatimin e Strategjisë Kombëtare për të Drejtat Pronësore

25/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, sot merr pjesë në takimin e Komitetit Drejtues për zbatimin e Strategjisë Kombëtare për të Drejtat Pronësore. Komiteti Drejtues është ... Read More

Matoshi : Administrimi i tokës i njëjtë për secilin qytetar pa dallim gjinie, gjuhe apo etnie

11/04/2019

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, sot ka marrë pjesë në takimin e Komitetit Ndërministror për Administrimin e Tokës, në të cilën është ... Read More

Biserko: Në Serbi të gjithë e duan ndarjen e Kosovës

08/04/2019

Kryetarja e Komitetit të Helsinkit në Serbi, Sonja Biserko, thotë se kur bëhet fjalë për Kosovën, i vetmi opsion që përfaqëson Beogradi zyrtar dhe të ... Read More

Në Strasburg miratohet dokumenti me të cilën rekomandohet fillimi i bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë në BE

28/03/2019

S A 2019-03-28T13:25:18+01:00 Në kuadër të Komitetit të përbashkët kuvendar në mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Bashkimit Evropian, e cila sot u mbajt ... Read More

Komiteti i përbashkët parlamentar BE- Maqedonia e Veriut do të kërkojë fillimin e negociatave në qershor

28/03/2019

S A 2019-03-28T09:48:44+01:00 Në Parlamentin Evropian në Strasburg sot mbahet takimi i 16-të i Komitetit të përbashkët parlamentar Bashkimi Evropian-Republika e Maqedonisë së Veriut, i ... Read More

Qeveri, nesër shqyrtohet implementimi i “Planit 18”

03/03/2019

3 Mars 2019 / 12:23 Nesër do të mbahet seanca e 42-të e Komitetit të Punës për Integrime Evropiane (KPIE). Seancën në cilësi të kryetarit, ... Read More

Gripi sezonal në Kosovë, s’ka vend për panik

25/02/2019

Anëtarët e Komitetit për Gripin Sezonal kanë thënë se në Kosovë nuk ka nevojë për panik dhe se çdo vit kalenderik ka grip, por jo ... Read More

Hoxha: Kosovën e pret punë dinamike për zbatimin e MSA-së

22/02/2019

Ministrja e Integrimeve Europiane, Dhurata Hoxha, ka bërë të ditur se në takimin e radhës së Komitetit Punues, janë diskutuar masat në kuadër të Programit ... Read More

Nelloski: Arrestimet e fundit të ish-funksionarëve të VMRO-së, politike

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 21:16 Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së i ftuar sot në emisionin “Rruga drejt” në Alsat tha se arrestimet e fundit ... Read More

​Haradinaj: Kosova ka Kushtetutën më të avancuar për të drejtat e minoriteteve

12/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim kryetaren e Komitetit të Helsinkit në Serbi, Sonja Biserko, si dhe zëvendësen e saj, Izabela Kisiq, ... Read More