Tag: kompani

Korrupsioni në FIFA – një grup marketingu gjobitet me një milion dollarë

19/03/2019

Një gjykatë federale në Brooklyn, SHBA-ve ka urdhëruar një kompani sportive të marketingut të paguajë një gjobë një milion dollarë si pjesë e një skandali ... Read More

Apple mund të jetë duke punuar në telefonin e tyre të palosshëm

16/02/2019

Çdo ditë duket sikur ka thashetheme dhe spekulime në lidhje me një kompani tjetër që punon në një telefon të palosshëm. Xiaomi, Huawei, LG, Lenovo, ... Read More

E konfirmuar: Prototipi i telefonit 5G nga OnePlus do të shfaqet në MWC 2019

12/02/2019

Shumë kompani telefonike do të drejtohen drejt Kongresit Botëror të Telefonave 2019 në Barcelonë në fund të këtij muaji, për të shfaqur produktet e tyre ... Read More

LG V50 me 5G pritet të lansohet muajin e ardhshëm

31/01/2019

Si shumë kompani të tjera, LG do të shkojë në Barcelonë muajin e ardhshëm për Kongresin Botëror Telefonave 2019. Kompania do të zbulojë pajisje të ... Read More

Kompania planifikon vënien e reklama në qiell, që do shihen natën nga të gjithë (Video)

17/01/2019

Me anë të qindra satelitëve të vegjël, një kompani kontroverse planifikon të vë reklama në qiell, që do shiheshin nga të gjithë kur ndriçojnë natën. ... Read More

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e rradhës të Apple

11/01/2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple ... Read More

CES 2019: Zbulohet koncept dizajni i taksive fluturues të Uber

08/01/2019

Uber nisi si një kompani që kujdeset për udhëtimin, një shërbim që ofrohet si një alternativë për taksitë. Kompania më vonë zgjeroi ofertat e tyre ... Read More

Ishin të bindur se kishin dëgjuar zhurma, punonjësit e kompanisë argjentinase që merret me shërbime funerale hapin arkivolin për të shuar dilemat (Video)

14/12/2018

Një kompani që merret me shërbime funerale në Argjentinë, është detyruara ta rikthej në spital trupin e pajetë të një gruaje, pasi punonjësit ishin të ... Read More

FBI-ja ktheu pikturën e piktorit të njohur amerikan, e vjedhur para 40 vitesh nga një punonjës transporti (Foto)

06/12/2018

Më 1978, Robert Motherwell e kishte ndryshuar depon e studios dhe angazhoi një kompani transportuese, për t’i bartur pikturat nga njëra njësi në tjetrën. Përgjatë rrugës, ... Read More

Haradinaj tregon se çfarë po ndodh me Telekomin

01/12/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaron se Telekomi është një kompani përplot borxhe, duke pranuar se është e vështirë të rikthehet në gjendjen e dikurshme ... Read More

Për vetëm 48 orë holandezët arrijnë ta ndërtojnë tunelin nën autostradë (Video)

19/11/2018

Në një video të përshpejtuar shihet se si një kompani ndërtimore në Holandë, arrin ta ndërton tunelin në një autostradë – dhe e gjithë ndodh ... Read More

Kompania që prodhon gota me plumba të vërteta brenda tyre, u dhuron punonjësve për Krishtlindje nga një armë zjarri (Foto)

14/11/2018

Një kompani në Wisconsin të SHBA-ve që prodhon gota me plumba të vërtetë brenda tyre, ka vendosur t’i qeras punonjësit e saj me nga një ... Read More