Tag: kompania

Rrahje në burgun e Dubravës

21/03/2019

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër ... Read More

Ja se si do të dukej telefoni i palosshëm nga Apple (VIDEO)

19/03/2019

Një iPhone i palosshëm i Apple nuk do të arrijë deri në vitin e ardhshëm, por kompania me qendër në Cupertino patjetër do të duhet ... Read More

Samsung do të lansoj një telefon të ri Galaxy, më 10 prill

18/03/2019

Samsung do të njoftojë një telefon të ri Galaxy më 10 prill 2019 dhe kompania tashmë ka lansuar një promo-video për një ngjarje për datën ... Read More

Digjet një arë me mjedra në Podujevë

18/03/2019

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër ... Read More

Snapchat do të lansoj platformën e lojërave muajin e ardhshëm

16/03/2019

Kompania amë e Snapchat, Snap Inc, planifikon të njoftojë platformën e saj të lojrave për zhvilluesit muajin tjetër, shërbimi i lajmeve online Cheddar raportoi të ... Read More

Komuna e Fushë Kosovës nesër do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm

15/03/2019

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, sh.a. njofton konsumatorët e lagjes Kalabria, Zona industriale në Fushë Kosovë dhe konsumatorët e pjesës dërmuese të komunës së Fushë ... Read More

Essential Phone 2 duket mahnitës, në videon e re konceptuale (VIDEO)

13/03/2019

Kompania Essential është duke punuar shumë për një vazhdim të Essential Phone, i cili u lansua më 17 gusht 2017. Telefoni i zgjuar, i projektuar ... Read More

Kreu vjedhje në xhamin e fshatit, arrestohet i dyshuari në Vushtrri

13/03/2019

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër ... Read More

Vivo Apex 2019 është telefon me ekran të plotë, pa asnjë buton (Foto)

11/03/2019

Në shkurt të vitit të kaluar, kompania kineze Vivo, e ka lansuar një telefon që në pjesën e përparme është tërësisht ekran – pa hapësira ... Read More

Linja e re e autobusëve Prishtinë – Istog, ngrit probleme mes kompanive Berisha e Bala

08/03/2019

Kompania “Berisha Impex”, nga Istogu e cila mban dy linja udhëtimi në relacionin Istog – Prishtinë dhe anasjelltas, konsideron se i është bërë një shkelje ... Read More

Imazhi i OnePlus 7 zbulon telefonin e ardhshëm me kamerën ‘pop-up’ (FOTO)

05/03/2019

Sipas imazheve të sapo-zbuluara të OnePlus 7 të publikuara në Weibo, kompania duket se do të vendosë kamerën selfie në një mekanizëm ‘pop-up’ që ngrihet ... Read More

Konfirmohet ardhja e telefonit të palosshëm Razr (Foto)

28/02/2019

Motorola ishte kompania e parë, që para një kohe paralajmëroi ardhjen e telefonit të palosshëm – nëpërmjet rikthimit të Razr, thuhej se do të arrijë ... Read More