Tag: kompanisë

Musk zbulon prototipin e raketës Starship

30/09/2019

Themeluesi i kompanisë hapësinore amerikane Space X, Elon Musk, ka zbuluar një prototip të raketës së tij Starship, e cila sipas tij, mund të transportojë ... Read More

Harroni iPhone 11, zbulohet iPhone-i pasardhës i tij (Foto)

03/07/2019

A është Apple duke ndërruar gjërat? Pas dizajnit të shëmtuar të iPhone 2019 të kompanisë tani një raport vërtet zbulon se Apple po projekton një ... Read More

Shërbimet e Google bien nga sistemi

02/06/2019

Tani për tani, të gjitha shërbimet e kompanisë gjigante ‘Google’ kanë rënë nga sistemi. Këtu përfshihen Youtube, Google Analytics dhe Adsense. Krahas kësaj, probleme ka ... Read More

Afaristi amerikan impresionohet me vizitën në Telegraf: Diçka të tillë nuk shohim as në Amerikë (Video)

27/05/2019

Ari Zoldan, drejtor ekzekutiv i kompanisë “Quantum Media Group”, po qëndron për vizitë në Kosovë ka vizituar kompanitë më prestigjioze të IT dhe mediat. Zoldan ... Read More

Afaristi amerikan në Kosovë: Nuk jemi këtu vetëm për të ofruar rroga 500 dollarëshe, por të ngjallim shpresën te rinia (Video)

27/05/2019

Ari Zoldan, drejtor ekzekutiv i kompanisë “Quantum Media Group”, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë, tha se Kosova ka shumë hapësirë për ... Read More

Themeluesi i Twitter e quan presidentin Trump “mjeshtër të kësaj platforme”

23/05/2019

Presidenti Trump është mjeshtër i Twitter’it. Kjo sipas bashkthemeluesit të kompanisë Ev Williams. “Ajo çka Trump ka bërë për Twitterin është gjeniale. Ai është mjeshtër ... Read More

Amazon po ndërton një aeroport për dërgesa më të shpejta

21/05/2019

Shefi ekzekutiv i Amazonit, Jeff Bezos ka njoftuar projektin më të ri të kompanisë, i cili është një aeroport në vlerë 1.5 miliard dollarësh në ... Read More

iPhone-at po shiten më pak se kurrë më parë

01/05/2019

Shitjet e telefonëve të kompanisë Apple, iPhone, kanë rënë në shkallën më të ulët ndonjëherë, bazuar në të dhënat e tre muajve të parë të ... Read More

Bien shitjet e ‘iPhone’ në një ritëm rekord

01/05/2019

Shitjet e smartfonëve ‘iPhone’ nga radhët e kompanisë gjigante Apple ranë në një normë rekord gjatë tre muajve të fundit deri në fund të marsit. ... Read More

Komuna e Mitrovicës dënon sulmin ndaj drejtorit dhe zyrtarëve të kompanisë Rajonale të Mbeturinave ”Uniteti”

25/04/2019

Komuna e Mitrovicës ka dënuar sulmin fizik ndaj drejtorit, zyrtarëve të kompanisë “Uniteti” dhe zyrtarëve policorë, të cilët kanë pësuar lëndime trupore derisa ishin të ... Read More

May miraton përfshirjen e Huaweit në ndërtimin e rrjetit 5G në Britani të Madhe

24/04/2019

Kryeministrja britanike, Theresa May, i ka hapur dritën e gjelbër kompanisë kineze të telekomit Huawei, për të ndihmuar në ndërtimin e rrjetit 5G në Britani ... Read More

Sharp me telefon të palosshëm vertikalisht

12/04/2019

Muajin e kaluar u shfaq patenta e kompanisë Sharp, në të cilën përshkruhej telefoni i palosshëm në mënyrë vertikale, ndërsa tash ka më shumë detaje ... Read More