Tag: kompleksin

Fifi flet për bullizmin: Ma kanë prurë shpirtin në majë të hundës…

29/06/2020

Një nga personazhet që ka qenë gjithmonë ajo që është, pa kompleksin më të vogël për të qenë një personazh që “do” ekrani”, pa përpjekjen ... Read More

Kompleksi “Qafa” në kryeqytet, së shpejti me pamje të re

25/04/2019

Komuna e Prishtinës, ka njoftuar se ka filluar procesi i prokurimit për investime kapitale në kompleksin Qafa në kryeqytet. Sipas një njoftimi për media, Komuna ... Read More

Mungesa e kamerave dëmton sigurinë e qytetarëve dhe hetimet policore

22/04/2019

Pamjet nga kamerat e sigurisë së bizneseve private dhe ato në kompleksin memorial të familjes Jashari në Prekaz, të Skenderajt, u bën shkak për arrestimin ... Read More

Limaj e Bekim Jashari në Turqi për kompleksin Memorial “Adem Jashari”

19/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh Kryesues i Komisionit Ndërministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, dhe Bekim Jashari e Bislim Zogaj anëtarë të këtij komisioni, ... Read More

Haradinaj homazhe në Prekaz: Historisë së Kosovës së lirë dhe të pavarur, i dha vulë sakrifica sublime e familjes Jashari

06/03/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka vendosur kurora lulesh në kompleksin memorial të familjes Jashari në Prekaz. Haradinaj ka thënë se historisë së Kosovës së ... Read More

Dhjetë të vdekur pas zjarrit që shpërtheu në qendrën stërvitore të Flamengos

08/02/2019

Një zjarr i madh ka shpërthyer në kompleksin stërvitor të një prej klubeve më të mëdha braziliane, Flamengo, e ku kanë mbetur të vdekur 10 ... Read More

Vuçiqin nuk e habiti vizita e zv/presidentit të PE-së te varri i Adem Jasharit: Gjermania gjithmonë e ka përkrahur Kosovën, s’kemi çfarë të bëjmë

05/01/2019

Vizita e zëvendëspresidentit të Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, dhe homazhet e tij në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Preka, e ka zemëruar presidentin serb Aleksandar ... Read More