Tag: Komuna

Ky është gjakovari që jeton me katër ujq në shtëpi

18/07/2019

Hysni Rexhaj nga komuna e Gjakovës, është kultivues i shumë shpezëve. Përveç kësaj ai në kopshtin e tij mban edhe katër ujq, njërin prej tyre ... Read More

Festa diplomatike në Strasbourg, Kosova në qendër të vëmendjes

23/05/2019

Të shtunën më 18 maj, Komuna e Strasbourgut, qyteti i dytë diplomatik në Francë pas Parisit, selia e institucioneve të BE dhe KiE, me 200 ... Read More

Programi i USAID-it për adoleshentët shtrihet edhe në 7 komuna të tjera

23/05/2019

Programi i USAID “Mbështetja e adoleshentëve pas mësimit të rregullt” do të shtrihet edhe në 7 komuna të tjera të Kosovës. “Mbështetja e adoleshentëve pas ... Read More

Përkujtohet Avdullah Tahiri në 20 vjetorin e rënies

19/05/2019

Me homazhe tek varrezat e dëshmorëve, Komuna e Gjilanit ka nisur aktivitetet në shënim të 20-vjetorit të rënies së heroit të kombit, Abdullah Tahiri. “Bashkë ... Read More

Lirohet nga paraburgimi polici që dyshohet për përdhunimin e të miturës në Drenas

02/05/2019

Ish-polici hetues, Vesel Veseli, i dyshuar për përdhunim të një 16 vjeçareje, nga komuna e Drenasit është liruar përkohësisht nga organet e drejtësisë. Ndaj tij ... Read More

Nga sot, ata që shpërndajnë fletushka do të gjobiten me nga 90 euro

02/05/2019

Komuna e Prishtinës përkatësisht Drejtoria e Inspeksionit nga sot do të nis së zbatuari vendimin për gjobitjen e të gjitha atyre kompanive që vazhdojnë të ... Read More

Ta ndihmojmë Unikun e vogël, vuan nga një sëmundje në mushkri (Foto)

30/04/2019

Unik Statovci, 5 muajsh e gjysmë nga Batllava, komuna e Podujevës është diagnostikuar me një infeksion virusal në mushkri që quhet (Cytomegalovirus interstital pneumonia- CMV). ... Read More

Komuna e Mitrovicës dënon sulmin ndaj drejtorit dhe zyrtarëve të kompanisë Rajonale të Mbeturinave ”Uniteti”

25/04/2019

Komuna e Mitrovicës ka dënuar sulmin fizik ndaj drejtorit, zyrtarëve të kompanisë “Uniteti” dhe zyrtarëve policorë, të cilët kanë pësuar lëndime trupore derisa ishin të ... Read More

Kompleksi “Qafa” në kryeqytet, së shpejti me pamje të re

25/04/2019

Komuna e Prishtinës, ka njoftuar se ka filluar procesi i prokurimit për investime kapitale në kompleksin Qafa në kryeqytet. Sipas një njoftimi për media, Komuna ... Read More

Komuna e Ferizajt dënon me 100 euro qytetarin i cili hodhi baltë skaj hekurudhës

23/04/2019

Komuna e Ferizajt ka dënuar me 100 euro një qytetar i cili hodhi baltë përskaj hekurudhës.  Në njoftimi e bërë thuhet se çdo kush që ... Read More

Edhe në Drenas mbillen fidane dhe lule

23/04/2019

Më rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Tokës, Komuna e Drenasit ka zhvilluar aktivitete të ndryshme për pastrimin e ambientit në qendër të qytetit ... Read More

Aksion pastrimi dhe mbjellje drunjësh në disa pjesë të Prishtinës

22/04/2019

Komuna e Prishtinës bashkë me ‘Miqtë e Tokës’ në koordinim me ‘Let’s Do it Kosova’ ka organizuar aksion pastrimi dhe mbjelljen e drunjve mbi objektin ... Read More