Tag: Komunal

Ka filluar vendosja e kamerave të sigurisë në Podujevë

30/04/2019

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Komunës së Podujevës, në mbledhjen e sotme është informuar për gjendjen e sigurisë në komunë, sigurinë në shkolla ... Read More

Në Junik u protestua për mbrojtjen e lumit Ereniku

17/04/2019

Sot para Kuvendit Komunal të Junikut është mbajtur protestë me moton ‘Ta mbrojmë Erenikun’. Protesta ka filluar në ora 11.00 dhe ka përfunduar në 11:30. ... Read More

Gjenerali amerikan John Boyd shpallet “Qytetar Nderi i Deçanit”

30/03/2019

Kuvendi i Komunal i Deçanit në mbledhjen e mbajtur sot, me propozimin e kryetarit të kësaj komune, Bashkim Ramosaj, me përkrahjen e të gjitha partive, ... Read More

Jakimovski para gjykatësit, PTHP kërkon paraburgim

19/03/2019

19 Mars 2019 / 9:46 Ish-Kryetari i komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski dhe dy punonjës komunal janë arrestuar sot për shkak të keqpërdorimit të detyrës ... Read More

Skenderaj nderon Komandantin Legjendar, Adem Jashari

06/03/2019

Kuvendi Komunal i Skenderajt ka mbajtur sot seancë solemne, me rastin e Epopesë së UCK-së, në nderim të Kryekomandantit Legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ... Read More

Aliu hedh poshtë deklaratat për prishje të koalicionit në Vushtrri

05/03/2019

Kryesuesi i Kuvendit komunal në Komunën e Vushtrrisë, njëherit kryetari i degës së AKR-së në Vushtrri, Nasuf Aliu, ka thënë se koalicioni AKR-LDK-VV është duke ... Read More

I mori 1080 euro për një projekt, arrestohet zyrtari komunal në Shtime

20/02/2019

Policia ka njoftuar se është arrestuar një zyrtar komunal në komunën e Shtimes, pasi që i njëjti në shtator të vitit të kaluar i kishte ... Read More

Shënohet rënie e rasteve të vjedhjeve në Podujevë

19/02/2019

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Komunës së Podujevës gjendjen e sigurisë në komunë e ka vlerësuar të qetë dhe stabile si dhe është ... Read More

LDK akuzon Shpend Ahmetin për dështim në qeverisje

13/02/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka quajtur skandaloze mos shpenzimin e buxhetit komunal në masën e duhur dhe bartjen e 25 milionë euro nga buxheti ... Read More

Pas abuzimit me të miturën, Kuvendi komunal i Drenasit kërkon angazhim nga institucionet e drejtësisë

08/02/2019

Kuvendi Komunal i Drenasit të premten pasdite ka mbajtur mbledhje urgjente të thirrur nga kryesuesi i Kuvendit Komunal ku është diskutuar rreth dyshimeve për ngacmim ... Read More

Kërkohet zbardhja e rastit të abuzimit me të miturën në Drenas

07/02/2019

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) në Drenas ka dënuar ashpër rastin e fundit të dyshimit për abuzim seksual nga polici dhe profesori ndaj ... Read More

Bahtiri sot dorëzon në Kuvend peticionin për bashkimin e Mitrovicës

16/01/2019

Kuvendi Komunal i Mitrovicës, pas miratimit të një vendimi në lidhje me inicimin e procedurës për bashkimin e qytetit të Mitrovicës, e cila është refuzuar ... Read More