Tag: komunat

Arrestimet në veri të Kosovës, Vuçiq mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

28/05/2019

Pas aksionit të njësive të ROSU-s të ndërmarrë në komunat veriore të Kosovës, kanë ardhur edhe reagime nga Serbia. Ndër reagimet e para ka qenë ... Read More

KQZ certifikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në katër komunat veriore

27/05/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut, të cilat ... Read More

Dnv njofton se dalja e qytetarëve në zgjedhje deri në ora 16:00 është 35 për qind

19/05/2019

Demokracia në Veprim (DnV), e cila po e vëzhgon mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në katër komunat veriore, ka njoftuar se deri në ora 16:00 procesi ... Read More

Zgjedhjet në veri, Policia me plan operativ për incidentet e mundshme

19/05/2019

Sot në katër komunat e veriut do të zhvillohen zgjedhjet për kryetarë. Në garë do të jenë tri subjekte politike, teksa dy prej tyre janë ... Read More

Sot heshtje zgjedhore në veri

18/05/2019

Në katër komunat e veriut të Mitrovicës ka përfundon fushata pesëditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme, e nga mesnata ka nisur edhe heshtja zgjedhore. Zgjedhjet e ... Read More

Haradinaj: Zgjedhjet në veri konfirmojnë përpjekjet për paqe të qëndrueshme

17/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se zgjedhjet e 19 majit në komunat veriore do të jenë shprehje e vullnetit demokratik të qytetarëve përmes votës së ... Read More

Fushata zgjedhore në katër komunat veriore përfundon sot

17/05/2019

Sot përfundon fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Kosovës, të cilat do të mbahen të dielën. Të drejtë ... Read More

Nis fushata zgjedhore në katër komunat veriore

13/05/2019

Në katër komunat veriore të Kosovës, sot do të nis fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme, të cilat do të mbahen më 19 maj. ... Read More

Nesër nis fushata zgjedhore në katër komunat veriore

12/05/2019

Nesër fillon fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Kosovës, të cilat do të mbahen më 19 maj. Zgjedhjet ... Read More

Problemet me çertifikata, MPB premton zgjidhje të shpejtë (Video)

10/05/2019

Komunat e Kosovës kanë mbetur në mungesë të certifikatave, dhe disa dokumenteve tjera. Kjo si pasojë e anulimit të tenderit të Ministrisë së Punëve të ... Read More

KQZ miratoi sloganin për zgjedhjet në katër komunat veriore: Vota juaj, ardhmëria juaj

08/05/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sloganin për zgjedhjet që do të mbahen në katër komunat veriore, slogani do të jetë (Vota juaj, ardhmëria juaj). ... Read More

Sonte në “Përballje”: Organizimi i zgjedhjeve lokale në katër komunat veriore

06/05/2019

Në emisionin “Përballje” sonte do të diskutohet për zgjedhjet që do të mbahen më 19 maj, në katër komunat veriore të Kosovës, Zveçan, Leposavic, Zubin ... Read More