Tag: komunikimit

Para dhe dashuri të reja, parashikimi javor i yjeve

07/10/2020

Dash i dashur, këtë javë duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë komunikimit pasi kontrasti midis Merkurit tek Akrepi dhe Uranit tek Demi tregon se mund ... Read More

Këto janë të metat e shenjës së virgjëreshës

20/08/2020

Të udhëhequr nga Mërkuri, planeti që e ka marr emrin nga perëndia romak i komunikimit, Virgjëresha është një shenjë inteligjente, e aftë dhe me artikulim ... Read More

Nisi nga një ‘follow’ / 6 çiftet e famshëm shqiptarë që u njohën në ‘Instagram’

06/02/2020

Rrjetet sociale janë kthyer ditët e sotme në kanalet më të rëndësishme të komunikimit. Madje nga rrjetet sociale shumë njerëz kanë arritur të gjejnë dashurinë ... Read More

Po ju e vutë re? Në “WhatsApp” shfaqet edhe “Facebook”, ja përse ka ndodhur ndryshimi, së shpejti edhe në “Instagram”

06/01/2020

Përdoruesit e gjigandit të komunikimit “WhatsApp” kanë vënë re një ndryshim në aplikacionin e tyre. Sapo klikohet mbi ikonën e programit del një faqe e ... Read More

WhatsApp-i padit kompaninë kibernetike izraelite për spiunazh

30/10/2019

Rrjeti social i komunikimit WhatsApp ka paditur kompaninë izraelite të mbikëqyrjes kibernetike NSO Group për arsye se shërbimin e mesazheve të kompanisë e ka përdorur ... Read More

5 trende teknologjike, që do të ndryshojnë jetët tona më 2020

22/10/2019

Edhe robotët e komunikimit, gjithashtu janë rritur ndjeshëm në përdorim dhe jo vetëm, por janë pritur mirë nga konsumatorët. Por po shkojmë drejt fundit të ... Read More

Slack vlerësohet me 23 miliardë dollarë

23/06/2019

Slack, platforma me rritjen e shpejtë të komunikimit për ekipet e punës, shikoi aksionet të rriten me 50% në ditën e parë të tregtimit publik ... Read More

Pas TikTok, kompania ka në plan një smartfon

28/05/2019

Kompania pas TikTok, ByteDance, ka ambicie të cilat shkojnë përtej aplikacioneve të komunikimit dhe atyre të muzikës. Sipas Financial Times kompania po punon në një ... Read More

Qeveria po vazhdon t’i prishë raportet me BE-në

08/04/2019

Kohëve të fundit është parë një ashpërsim i gjuhës së komunikimit mes qeverisë “Haradinaj” dhe zyrtarëve të Bashkimit Evropian. Analistët politikë në vend kanë vlerësuar ... Read More

Java e parë e fushatës zgjedhore, në vend të kandidatëve dominuan partitë

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T15:59:37+02:00 Java e parë e fushatës presidenciale, sipas ekspertëve të komunikimit, në vend të kandidatëve, u rrëmbye nga partitë politike. Sipas Xhelal Nezirit edhe ... Read More

Këto lëvizje zbulojnë çfarë vërtet mendon dikush për ju: Kushtoni kujdes të veçantë shputave!

12/02/2019

Ekspertët e komunikimit joverbal shpesh flasin që këmbët janë pjesët më të sinqerta të trupit Trupi ynë shfaq emocione më mirë se fytyra jonë. Prandaj, ... Read More