Tag: komunitetit

Qytetarët pengojnë policinë që ta arrestojë një serb në Zubin Potok

02/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme një person i komunitetit serb është kapur duke tentuar të kalojë ilegalisht kufirin Kosovë-Serbi në ... Read More

Protestë kundër martesave të hershme te komunitetet pakicë në Kosovë

08/04/2019

Pjesëtarët të komunitetit Romë, Ashkali dhe Egjiptian sot kanë protestuar kundër martesave të hershme para stacionit të Policisë në Graçanicë. Kjo protestë është organizuara nga ... Read More

Hoxhaj: Avancimi dhe integrimi i komunitetit rom, prioritet i Qeverisë së Kosovës

08/04/2019

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, mori pjesë në shënimin e Ditës së Komunitetit Rom, organizuar nga Zyra e Kryeministrit/ Zyra për Çështje të ... Read More

Kërkohet që martesa e gjinisë së njëjtë të përfshihet në Kodin Civil

04/04/2019

Organizatat për mbrojtjen e grave dhe komunitetit LGBT konsiderojnë se Kodi Civil nuk është në përputhje me Kushtetutën e Kosovës, prandaj kërkojnë që në këtë ... Read More

Haradinaj: Komunitetet joshumicë të përfshihen në procesin e dialogut me Serbinë

14/03/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka takuar deputeten e komunitetit turk Müfera Şinik dhe Enis Kervan, me të cilët ka bashkëbiseduar rreth përfshirjes së këtij ... Read More

Bujar Spahiu kryetar i ri Komunitetit Mysliman të Shqipërisë

02/03/2019

Bujar Spahiu është zgjedhur kryetari i ri i Komunitetit Mysliman në Shqipëri Spahiu është zgjedhur me shumicë votash në krye të komunitetit, ndërkohë që më ... Read More

I jepet lamtumira e fundit doajenit të gazetarisë, Hivzi Krasniqit

16/02/2019

Qindra qytetarë, njerëz të medies, pjesëtarë të estradës kosovare, përfaqësues të komunitetit sportive, bashkëpunëtorë e miq i dhanë lamtumirën e fundit, në varrezat e qytetit ... Read More

Pjesëtari serb i FSK-së, që keqpërdori seksualisht të miturën, u sulmua fizkisht nga familja e viktimës

09/02/2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për pjesëtarin e FSK-së të komunitetit serb, që dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë 15-vjeçare, poashtu e komunitetit serb ... Read More

Autoritetet serbe ndalojnë dy pjesëtarë të FSK-së në Jarinje, reagon Haradinaj

19/01/2019

Autoritetet serbe vazhdojnë të ndalojnë pjesëtarët e Forcës së Sigurisë, të komunitetit jo shqiptar, sa herë që ata provojnë të kalojnë kufirin Kosovë-Serbi. Kryeministri i ... Read More

Korrupsioni dhe barrierat nga ana maqedonase rëndojnë bizneset kosovare

16/12/2018

Drejtues të komunitetit të bizneseve nga Maqedonia kërkojnë që të mbahet një mbledhje e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë për unifikimin ... Read More

Biznesmenët shprehen kundër tatimit progresiv

05/11/2018

5 Nëntor 2018 / 16:23 Nuk kanë të ndaluar reagimet e komunitetit të biznesit nga reformat e reja tatimore që këtë fundjavë i paralajmëroi Qeveria. ... Read More

ASHAM dhe Oda Ekonomike kundër zgjedhjeve

04/10/2018

4 Tetor 2018 / 15:59 Sipas komunitetit të biznesit, për momentin nuk nevojiten zgjedhje të reja pasi nuk do të sjellin asgjë të mirë për ... Read More