Tag: Konferenca

Vazhdon punimet konferenca infermierore

05/05/2019

Konferenca “Nderojmë të kaluarën, ndërtojmë të ardhmen”, ka vazhduar punimet në ditën e dytë,  ku pos referimeve për rolin e infermierëve gjatë periudhës së lutës ... Read More

Njohësi i Ballkanit dhe ish-politikani gjerman: Negociatat mes Kosovës dhe Serbisë nuk duhet asnjëherë të çojnë në vendosje të reja kufijsh

29/04/2019

Konferenca e Ballkanit Perëndimor që fillon të hënën në Berlin (29.04) ka potencialin e hapjes së një kapitulli të ri, thotë njohësi i Ballkanit dhe ... Read More

Hoxha në Portugali: Ne besojmë në vizionin e BE-së, si alternativë e vetme e vlerave të qëndrueshme

08/04/2019

Konferenca Globale Horasis, e cila po mbahet në Portugali, në prani të qindra pjesëmarrësve nga dhjetëra vende të botës, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ... Read More

Incident diplomatik në Tiranë, delegacioni serb nuk pranon të ulet në tryezë me homologët nga Kosova

05/04/2019

Shtyhet Konferenca mbi Klimën në Ballkanin Perëndimor, për shkak të një incidenti mes delegacionit serb dhe atij kosovar. Konferenca është shtyrë për shkak se delegacioni ... Read More

Muhiq merr pjesë në Konferencën e Asamblesë parlamentare të Frankofonisë

21/03/2019

21 Mars 2019 / 9:36 Sot në Bruksel do të mbahet Konferenca e Asamblesë parlamentare e Frankofonisë – Rajoni i Evropës (APF – Rajoni i ... Read More

Dua Lipa dhe babai i saj folësit kryesor të “Future Forum”, e promovojnë Kosovën përmes festivalit ‘Sunny Hill’

08/03/2019

Konferenca Ndërkombëtare e Muzikës Live (ILMC) në pjesën e ‘Future Forum’ – një aktivitet për profesionistët e rinj të muzikës live, që zhvillohet si pjesë ... Read More

Mickoski: Më 21 prill do ta luftojmë të qeverisjen e keqe

03/03/2019

3 Mars 2019 / 17:27 Paralelisht me kongresin e LSDM-së u mbajt edhe Konferenca vjetore e Unionit të gruas të VMRO-DPMNE-së. Kreu i opozitës Hristjan ... Read More

Konferenca e Sigurisë në Mynih, diplomacia e heshtur

16/02/2019

Në Mynih debatojnë çdo vit nga 15-17 shkurt të pushtetshmit e kësaj bote. Konferenca e Sigurisë nuk është vetëm një skenë e pushtetit, por edhe ... Read More

Bëhen 20 vjet nga konferenca e Rambujesë

06/02/2019

Para 20 vjetëve, më 6 shkurt të vitit 1999 i filloi punimet Konferenca e Rambujesë. Ky takim, i cili u mbajt në afërsi të Parisit, ... Read More

Mbahet konferenca e prokurorëve të Shtetit

02/02/2019

Është mbajtur sot “Konferenca vjetore e prokurorëve” për vitin 2018, e cila është organizuar nën patronatin e Zyrës së Kryeprokurorit të Shtetit si dhe e ... Read More

CES 2019: Samsung lanson TV-në gjigant prej 98 inç 8K, njofton telefonin 5G

08/01/2019

Konferenca e shtypit e Samsung është gjithmonë një nga ngjarjet më të mëdha në Consumer Electronics Show, dhe CES 2019 nuk ka bërë asnjë përjashtim, ... Read More

LSDM-ja pritet të mbajë konferencë për shtyp në Kuvend

19/10/2018

19 Tetor 2018 / 20:03 Në çdo moment pritet të filloj konferenca për shtyp e paralajmëruar për ora 20:00 nga LSDM-ja. Konferenca pritet të mbahet  ... Read More