Tag: konferencë

Massaro: Na ka befasuar pritja e tifozëve në Kosovë

10/08/2019

14:52 | 08/10/2019 Daniele Massaro së bashku me Franco Baresin janë paraqitur në konferencë për shtyp para ndeshjes mes KF Feronikelit dhe AC Milanit. Njëjtë ... Read More

Hoxhaj: PDK e kishte denoncuar këtë grup kriminal në vitin 2014

23/05/2019

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike, Enver Hoxhaj ka mbajtur sot konferencë për media në emër të PDK-së, në lidhje me rastin e video së disa personave. ... Read More

Vetëvendosje: Veseli të jap dorëheqje për t’i hapur rrugë hetimeve

23/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratave të Kadri Veselit i cili sot gjatë një konference për media tha se nëse vërtetohet se është i përfshirë ... Read More

Mbyllen qendrat e votimit në komunat veriore

19/05/2019

Janë mbyllur qendrat e votimit në Mitrovicën Veriore. Demokracia në Veprim në një konferencë për media, ka njoftuar se procesi i zgjedhjeve për kryetar të ... Read More

Daka: Deri në orën 11:00 në komunat veriore kanë votuar 9,361 qytetarë

19/05/2019

Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është duke ... Read More

Mustafa ndjen keqardhje për Brovinën, thotë se problemi është te PAN-i

18/05/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në një konferencë për medie pas mbajtjes së Kuvendit të Punës së kësaj partie, tha se janë ... Read More

VV propozon hapat për adresimin e çështjes së gjenocidit serb

18/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media ka ngritur çështjen e dënimit të gjenocidit serb në Kosovë. Deputeti i kësaj partie Sami Kurteshi tha se ... Read More

Prokurorja Drita Hajdari jep detaje nga intervistimi i Flora Brovinës

17/05/2019

Prokurorja e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Drita Hajdari, në një konferencë për media, ka dhënë detaje të reja nga intervistimi i deputetes së ... Read More

GLPS: Nuk kemi ndonjë perspektivë të qartë se liberalizimi mund të ndodh këtë vit

09/05/2019

Grupi për Studime Juridike dhe Politike në një konferencë për media ka folur për dështimet e Qeverisë së Kosovës në rrugën drejt integrimit evropian. Arbëresha ... Read More

Rama: Kemi bërë detyrat, presim hapjen e negociatave

08/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një konferencë të përbashkët për shtyp me Federica Mogherinin, shefen e diplomacisë evropiane, e cila ndodhet për vizitë zyrtare ... Read More

ZYRTARE: Godin largohet nga Atletico

07/05/2019

15:04 | 7 Maj 2019 15:04 | 7 Maj 2019 Nëpërmjet një konference për shtyp, Diego Godin ka konfirmuar se në fund të sezonit nuk ... Read More

Mustafa: Ndryshimi i kufijve është ndryshim i deklaratës së pavarësisë

03/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në konferencë për media ka folur për Samitin e Berlinit duke thënë se përfaqësimi i Kosovës nuk ishte i denjë. ... Read More