Tag: Konferencën

Christopher Hill: Ka ardhur ora e Evropës për zgjidhjen e çështjes mes Kosovës dhe Serbisë

25/05/2019

Ish ndërmjetësuesi amerikan në konferencën mbi Kosovën në Rambouillet të Francës, ambasadori Christopher R. Hill mendon se në çështjet midis Kosovës dhe Serbisë, ka ardhur ... Read More

Bytyqi: Jemi të përkushtuar që të gjithë në Kosovë të përfshihen në arsimim dhe edukim

22/05/2019

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, më konferencën “Gjithëpërfshirja në arsim për të gjithë fëmijët“, ka theksuar rëndësinë e gjithëpërfshirjes në arsim, edukimin dhe arsimimin e ... Read More

Kryetarja e KQZ-së tregon çka do të ndodhë me votat e atyre që votuan me letërnjoftime të Serbisë

19/05/2019

Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në konferencën e dytë për media ka thënë se procesi i votimit në katër komunat veriore është ... Read More

Mustafa: LDK është e para, po bisedojmë me VV-në dhe PSD-në për rrëzimin e Qeverisë

18/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në konferencën pas përfundimit të Kuvendit të partisë së tij, ka thënë se janë në bisedime me Lëvizjen Vetëvendosje si ... Read More

Kosnett: Komuniteti LGBTI ende lufton për një pranim më të gjerë në shoqëri

17/05/2019

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka marr pjesë në konferencën kushtuar të drejtave të barabarta dhe kushtetuese për personat LGBTI. Me këtë rast, ... Read More

Presidenti slloven: Brukseli të shohë zgjerimin e Ballkanit në një mënyrë sui generis

09/05/2019

  Në fjalën e tij në konferencën e përbashkët për shtyp pas përfundimit të samitit të Brdo Brijonit, Presidenti i Sllovenisë, Barut Pahor theksoi se ... Read More

Thaçi: Nuk do të lejojmë ndarje as Republikë Serbe brenda Kosovës

30/04/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e mbajtur pas kthimit nga Berlini ka thënë se në këtë takim delegacioni kosovar ka kërkuar që dialogu ... Read More

Siljanovska: Beteja sapo ka filluar

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T23:04:08+02:00 Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljaniovska-Davkova në konferencën për shtyp nga selia e partisë falemneroi VMRO-në dhe koalicionit për mbështetjen ... Read More

KSHZ: Jehona e votuesve deri në 18:30 minuta arriti në 39.71 për qind

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T19:12:58+02:00 Komisioni Shtetëror Zgjedhor në konferencën e radhës njoftoi se deri në ora 18 e 30 minuta vetëm 39.71 për qind e votuesve e ... Read More

Makolli: Komunitetet RAE në Kosovë gëzojnë të drejta të barabarta, njëlloj sikur gjithë qytetarët e Republikës

16/04/2019

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Vesel Makolli, mori pjesë në konferencën e organizuar nga ‘Roma Education Fund’ dhe e mbështetur nga Zyra e Bashkimit ... Read More

Ministrja Hoxha në Lisbonë: Kosova është i vetmi vend me regjim të vizave

08/04/2019

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka marr pjesë në konferencën Globale Horasis, e cila po mbahet në Lisbonë të Portugalisë, dedikuar perspektivave të BE-së, ... Read More

Eroll Salihu po merr pjesë në Konferencën e UEFA-s kundër racizmit

02/04/2019

Sekretari i Përgjithshëm, Eroll Salihu po merr pjesë në Konferencën kundër racizmit dhe diskriminimit nën moton “#EqualGame”, e cila po mbahet në Londër. Kjo konferencë ... Read More