Tag: konferencës

Samsung “surprizon” përdoruesit me smartfonin e ri të përthyeshëm

31/10/2019

Gjatë konferencës Samsung Developer ditën e djeshme u prezantua përmes një video,  smartfoni Galaxy Fold e cila mund të palosej duke e zvogëluar ekranin po ... Read More

Rama jep detaje nga protesta e 21 Janarit

12/05/2019

Gjatë konferencës për shtyp, kryeministri Edi Rama ka folur për protestën e zhvilluar prej tij në vitin 2011, ku mbetën të vrarë katër persona në ... Read More

Portland e eliminon Oklahoman për të kaluar në gjysmëfinale

24/04/2019

Portland ka kaluar në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore. Përballja më nxehtë e play-offit u zhvillua në mes Portlandit dhe Oklahoma Cityt (118-115), që në fund ... Read More

Ministrja Hoxha në takim me ministrin Kwieciński, kërkoi përkrahje nga Polonia në Këshillin e Ministrave

09/04/2019

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë Konferencës Globale Horasis, në Portugali, ka takuar Ministrin për investime dhe zhvillim të Polonisë, Jerzy Këieciński, me të ... Read More

Makolli: MPMS po punon që të kompletohet në tërësi korniza ligjore për personat me nevoja të veçanta

21/03/2019

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Vesel Makolli, në punimet e konferencës “Aftësia e Kufizuar Intelektuale në Kosovë”, ka thënë se Kosova është duke avancuar ... Read More

Thaçi kujton Konferencën e Rambujesë: Të bashkohemi për të ardhmen e Kosovës, si para 20 viteve

19/03/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se finalizimi i Konferencës së Rambujesë në Paris, 20 vjet më parë , ishte fitorja e parë diplomatike ... Read More

Milwaukee mposhtet në shtëpi nga Philadelphia, Toronto befasohet nga Detroiti

18/03/2019

Lideri aktual i Konferencës së Lindjes, Milwaukee Bucks ka pësuar humbje para adhuruesve të vet nga Philadelphia 76ers. Në një ndeshje spektakolare të zhvilluar në ... Read More

Reagon djali i Fadil Vokrrit, Gramozi: Agim Ademi po e shkatërron FFK-në, unë e kundërshtova

07/03/2019

Gramoz Vokrri, djali i presidentit të ndjerë të Federatës së Futbollit të Kosovë, ka reaguar pas konferencës, së kryetarit aktual të FFK-së, Agim Ademit, duke ... Read More

Kurti: As dëshmorët ndër varre po u ngritën nuk kanë të drejtë të falin tokën e Kosovës

20/02/2019

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti gjatë konferencës “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë se spektri politik duhet të ... Read More

Thaçi në Munih: Dialogu të vazhdojë pa kushte

16/02/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai  Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Munih të Gjermanisë, kanë prezantuar qëndrimet lidhur me ... Read More

Thaçi mirënjohës për mbështetjen e Norvegjisë

16/02/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Konferencës së Sigurisë në Munih të Gjermanisë, ka zhvilluar një takim edhe me Kryeministren e Norvegjisë, Erna ... Read More

Takohen Zaev dhe Haradinaj në konferencën e Sigurisë në Munih

16/02/2019

16 Shkurt 2019 / 13:53 Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Munih janë takuar Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe homologu i tij kosovar ... Read More