Tag: konflikt

Britney Spears fut në konflikt prindërit e saj

07/05/2019

19:12 | 7 Maj 2019 19:12 | 7 Maj 2019 Këngëtarja Britney Spears i ka futur në konflikt prindërit e saj. Mami i Britney Spears ... Read More

“Zelena Llupa”: Çavkovi nuk guxon të falet, ka financuar fushatën e Ivanovit

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:15:25+02:00 Falja e Mitko Çavkovit nga ana e presidentit Gjorge Ivanov, është “konflikt i drejtpërdrejtë i interesave”, që është në kundërshtim me rregullat pozitive ... Read More

Plagos me armë zjarri bukëpjekësin, arrestohet 26-vjeçari

15/03/2019

Një konflikt pronësie ka degjeneruar deri në përdorimin e armëve në Kavajë, duke lënë një person të plagosur. Shërbimet e Policisë Kavajë, identifikuan dhe arrestuan ... Read More

Një i vrarë dhe një i plagosur në një fshat të Gjakovës

12/03/2019

Nga një konflikt i armatosur në një fshat të Gjakovës, një person ka mbetur i vrarë, ndërsa një tjetër i plagosur. Këtë e ka konfirmuar ... Read More

Përplasje brenda Milanit për idenë e transferimit të Ozilit

18/01/2019

Drejtorët e Milanit janë në një konflikt sa i përket mundësisë së transferimit të Mesut Ozilit në San Siro. Corriere dello Sport thotë se Milani ... Read More

Kuvendi ka miratuar Ligjin për antikorrupsion në lexim të parë

24/12/2018

24 Dhjetor 2018 / 14:15 Propozim Ligji për ndalim të korrupsionit dhe konflikt interesi, është miratuar sot në seancën plenare në lexim të parë. Vendimin ... Read More

Fleckenstein: S’ka përzierje të BE-së, t’i lëmë Thaçin dhe Vuçiqin të bëjnë punën e tyre

06/11/2018

Anëtari i Parlamentit Evropian, Knut Fleckenstein tha sot se Bashkimi Evropian nuk dëshiron të ketë konflikt në komunitetin e tyre dhe se çështja e Kosovës ... Read More

Fleckenstein: S’ka përzierje të BE-së, t’i lëmë Thaçin dhe Vuçiqin të bëjnë punën e tyre

06/11/2018

Anëtari i Parlamentit Evropian, Knut Fleckenstein tha sot se Bashkimi Evropian nuk dëshiron të ketë konflikt në komunitetin e tyre dhe se çështja e Kosovës ... Read More

Krasniqi mohon përplasjen fizike me Sveçlën, thotë se kishte vetëm tensionim verbal

01/11/2018

Deputeti i Partisë Socialdemokrate Frashër Krasniqi ka demantuar raportimet për një konflikt fizik me Xhelal Sveqlën nga Lëvizja Vetëvendosje, pas një emisioni televiziv. Deputeti Krasniqi ... Read More

Masakër në Mat, vriten tre punëtorë të bashkisë dhe plagoset një tjetër

12/10/2018

Një konflikt për motive të dobëta u shndërrua në një masakër në Mat. Tre punonjës të Bashkisë u vranë, ndërsa një tjetër u plagos teksa ... Read More

Masakër në Mat, vriten dy punëtorë të bashkisë dhe plagosen 2 të tjerë

11/10/2018

Një konflikt për motive të dobëta u shndërrua në një masakër në Mat. Një punonjës i Bashkisë u vra, ndërsa tre të tjerë u plagosën ... Read More

Debarcë, kundërshtohet ndërtimi i deponisë rajonale

22/09/2018

22 Shtator 2018 / 17:13 Autoritetet lokale dhe qendrore kanë hyrë në një konflikt të hapur pasi shteti vazhdon të mos lëshojë pe nga synimi ... Read More