Tag: kongresmenin

Mustafa takon kongresmenin Hultgren, e njofton për qëndrimet e LDK-së rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë

13/05/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, gjatë ditës ka takuar kongresmenin amerikan Randy Hultgren. Siç bëhet e ditur nëpërmjet një komunikate për media, ... Read More

Jahjaga i kërkon Engelit organizimin e një seance ndërkombëtare për krimet e Serbisë në Kosovë

31/01/2019

Ish-presidentja e vendit Atifete Jahjaga ka takuar kongresmenin amerikan, Eliot Engel, njëherësh edhe kryesues i Komitetit për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve në ... Read More

Thaçi: Kënaqësi të takohem me mikun e Kosovës, Eliot Engel

25/09/2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me kongresmenin Eliot Engel, të cilin e ka falënderuar për mbështetjen e vazhdueshme dhe përkushtimin e tij ... Read More