Tag: konkretisht

Policia e Kosovës lanson fushatën ‘Të gjithë jemi këmbësorë’

22/05/2019

Policia e Kosovës, konkretisht Divizioni i Komunikacionit Rrugor, në përkrahje nga Departamenti Koordinues i Këshillit për Siguri Rrugore – Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ka ... Read More

Prokuroria: Pesë persona janë në mbajtje për kryerjen e veprave penale ‘Fajde’ dhe ‘Detyrim’, ndërsa dy janë në kërkim

20/05/2019

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria Kundër Krimeve Ekonomike, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një operacion të gjerë në disa lokacione në Prishtinë. Lexo po ... Read More

Aksioni i sotëm i policisë, ndalohen shtatë persona për fajde

20/05/2019

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria Kundër Krimeve Ekonomike, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një operacion të gjerë në disa lokacione në Prishtinë. Gjatë këtij ... Read More

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘falsifikim i parasë‘

13/05/2019

Policia e Kosovës konkretisht Sektori i Hetimeve të Krimeve Ekonomike – DHKEK, pas aplikimit të metodave dhe teknikave të avancuara të hetimit, mbështetur nga njësitë ... Read More

Gjendet personi i zhdukur në Pejë

24/04/2019

Policia e Kosovës, konkretisht stacioni policor në Pejë, ka njoftuar se me datën 22.04.2019, ka pranuar informatë nga ankuesi vëllai i viktimës, pasi që me ... Read More

Reagimi i shpejtë policor, ua pamundëson kryerësve të vjedhin një traktor në Klinë

23/04/2019

Policia e Kosovës, konkretisht Stacioni Policor në Klinë, të hënën ka pranuar informatë se persona të dyshuar janë duke e tërhequr me veturë një traktor ... Read More

Falsifikonte dokumente të veteranëve të UÇK-së, arrestohet

14/03/2019

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), nën dyshimin e bazuar për kryerjen e veprave penale ‘falsifikim i dokumentit’ ... Read More

Twitter po kërkon informata konkrete, për ‘cicërimat’ e raportuara shkaku i përmbajtjes së të dhënave personale (Foto)

11/03/2019

Rrjeti social Twitter, po u kërkon përdoruesve të saj, të tregojnë konkretisht lidhur ‘cicërimat’ që përmbajnë të dhëna personale. Në një postim të bërë së ... Read More

Aksident trafiku tek liqeni i Badovcit (Foto)

05/03/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 08:00 në magjistralen Prishtinë-Gjilan, konkretisht tek liqeni i Badovcit. Në disa fotografi që ka siguruar Telegrafi nga ... Read More

Arrestohet një zyrtar i gjykatës i dyshuar për marrje ryshfeti

21/02/2019

Policia e Kosovës, konkretisht Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Prishtinë (NJRHKEK-Prishtinë) sot ka pranuar një informatë lidhur me një zyrtar nga Gjykata ... Read More

Zëvendësimi i deputetëve që djegin mandatin, ekspertët: Mund të hyjnë parti të tjera në Parlament

19/02/2019

Në kushtet kur Kodi Zgjedhor në Shqipëri nuk parashikon konkretisht çfarë bëhet me mandatet e një force politike, kur ajo nuk garon në koalicion, ekspertët ... Read More

Luana Vjollca: Për ata që nuk festuan dje, festojnë sot me mua sepse boll u bë duke vuajtur

15/02/2019

Data 14 shkurt njihet edhe si dita e dashuruarve, më konkretisht si Shën Valentini. Dikush ka dhuruar lule, dikush puthje të zjarrtë, por ka pasur ... Read More